Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2020, 09:55

autor: Adrian Werner

Titanfall 2 odżyło dzięki premierze na Steam

Najnowsze zestawienie największych bestsellerów Steama zdominowały starsze produkcje, które dopiero niedawno trafiły na tę platformę. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na Titanfall 2 - multiplayerowe serwery gry studia Respawn Entertainment odżyły po debiucie w serwisie firmy Valve.

Titanfall 2 odżyło dzięki premierze na Steam - ilustracja #1
Premiera na Steamie tchnęła nowe życie w grę Titanfall 2.

Studio Valve udostępniło listę najlepiej sprzedających się produkcji na Steamie w ubiegłym tygodniu (na podstawie wygenerowanego przez nie przychodu). Zwłaszcza godny uwagi jest sukces Titanfalla 2, który zajął pozycję numer dziewięć, co jest dużym osiągnięciem, gdyż w październiku tego roku tytuł obchodzić będzie czwarte urodziny. Produkcja ukazała się na Steamie dopiero cztery dni temu i kosztuje obecnie niecałe 40 złotych, więc wbicie się do pierwszej dziesiątki jest imponującym sukcesem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że premiera w serwisie firmy Valve tchnęła nowe życie w multiplayer. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia tylko w tej usłudze w grę Titanfall 2 bawiło się ponad dziewięć tysięcy osób jednocześnie.

Titanfall 2 odżyło dzięki premierze na Steam - ilustracja #2
Titanfall 2 żadnych rekordów już nie pobije, ale na Steamie cieszy się wystarczająco dużą popularnością, że przez dłuższy czas nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem chętnych do zabawy. (źródło danych: Steam Charts).

Mamy nadzieję, że wywołany przez debiut na Steamie renesans gry potrwa dłużej, gdyż jest to jedna z najlepszych strzelanek ostatnich lat. W 2016 roku jej szansom na sukces rynkowy mocno zaszkodził fatalnie dobrany termin premiery. Titanfall 2 ukazało się bowiem tydzień po Battlefieldzie 1 i siedem dni przed Call of Duty: Infinity Warfare.

  1. Recenzja gry Titanfall 2 - Mój przyjaciel tytan

Największe bestsellery Steam minionego tygodnia

Na czele zestawienia znalazły się gogle wirtualnej rzeczywistości Valve Index VR Kit. Drugie miejsce zajęła gra Persona 4 Golden. Pecetowa konwersja tego klasycznego japońskiego RPG-a studia Atlus okazała się prawdziwym przebojem. Już tydzień wcześniej, po niecałych dwóch dniach sprzedaży, zajęła czwartą pozycję w zestawieniu. Sukces produkcji jest tym bardziej imponujący, że listy bestsellerów Steam tworzone są według przychodów, a ten tytuł kosztuje tylko 71,99-89,99 zł (zależnie od edycji).

Nadal wyśmienicie sprzedaje się Sea of Thieves, które zajęło trzecią pozycję w zestawieniu. Z kolei na czwartym miejscu znalazł się pierwszy debiut w postaci Hardspace: Shipbreaker, czyli gry pozwalającej na wcielenie się w zbieracza kosmicznego złomu.

Pierwszą piątkę zamyka Detroit: Become Human. Pecetowa wersja tej przygodówki ukazała się w Epic Games Store w ubiegłym roku, a na serwis firmy Valve trafiła dopiero 18 czerwca. To kolejny przykład potwierdzający, że liczna grupa graczy woli poczekać, aż gry trafią na Steama.

Taką samą sytuację mamy zresztą w przypadku innych pozycji z zestawienia. W ubiegłym tygodniu w serwisie firmy Valve zadebiutowały gry Titanfall 2 oraz Outer Wilds, które wcześniej były dostępne odpowiednio w Origin i Epic Games Store. Podobnie jest w przypadku Sea of Thieves i Satisfactory, które również dopiero kilka tygodni temu zakończyły długie okresy wyłączności na innych platformach.

  1. Steam – strona oficjalna serwisu

#

Gra:

1

Valve Index VR Kit

2

Persona 4 Golden Destiny 2: Beyond Light Deluxe Edition

3

Sea of Thieves

4

Hardspace: Shipbreaker

5

Detroit: Become Human

6

Satisfactory

7

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

8

Destiny 2: Beyond Light Deluxe Edition

9

Titanfall 2

10.

Outer Wilds