Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2015, 10:37

autor: Paweł "shav" Krzystyniak

Diablo III – szczegóły na temat Kostki Kanaiego

Deweloperzy ze studia Blizzard opublikowali nowe informacje na temat Kostki Kanaiego. Artefakt ten zostanie wprowadzony w aktualizacji 2.3.0 i pozwoli między innymi na pozyskiwanie mocy z przedmiotów legendarnych.

Nowa kostka będzie duchowym następcą Kostki Horadrimów, artefaktu z poprzedniej części serii, który pozwalał na łączenie ze sobą przeróżnych przedmiotów. Kostka Kanaiego będzie funkcjonować jednak w nieco inny sposób i przede wszystkim pozwoli na rozkładanie legendarnych elementów wyposażenia w celu pozyskania ich mocy – tę następnie możemy użyć jako pasywnego wzmocnienia naszego bohatera. Jako przykład podano pozyskanie specjalnej cechy Pierścienia Królewskiej Wspaniałości, czyli zmniejszenia ilości przedmiotów potrzebnych do otrzymania bonusu za zestaw. Dzięki Kostce Kanaiego będzie można korzystać z tej mocy bez konieczności zakładania wspomnianego pierścienia. Ilość zastosowań kostki będzie jednak znacznie większa – poza ekstrakcją mocy z legendarnego ekwipunku pozwoli ona także między innymi przekształcać przedmioty rzemieślnicze lub wzmacniać rzadkie wyposażenie. Podobnie jak Kostka Horadrimów, tak i jej następca umożliwi też otwieranie portali do sekretnych miejsc – Krowiego Poziomu i Skarbca.

Artefakt ten nie tylko jest ciekawym dodatkiem do rozgrywki, ale stanowi też hołd złożony jednemu z pracowników studia Blizzard, który zmarł w trakcie prac nad Diablo III. Kevin Kanai Griffith odpowiedzialny był za tworzenie poziomów, ale niestety przegrał walkę z nowotworem. Jednym z jego marzeń było wprowadzenie do gry nowej Kostki Horadrimów oraz lokacji poświęconej barbarzyńcom – czyli właśnie Ruin Seszeronu, jednego z elementów, które zostaną dodane do gry w kolejnej aktualizacji.

Na chwilę obecną nie posiadamy informacji na temat daty premiery nowej zawartości. Być może zostanie ona ogłoszona na targach gamescom, podczas których odbędzie się konferencja firmy Blizzard. Z Kostką Kanaiego i resztą nowości z patcha 2.3.0 można jednak zapoznać się już teraz, na Publicznych Serwerach Testowych.