Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 stycznia 2016, 19:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Minecraft: Education Edition - Microsoft inwestuje w edukacyjnego Minecrafta

Firma Microsoft kupiła oprogramowanie MinecraftEdu, będące grą Minecraft dostosowaną na potrzeby szkolnictwa. Latem bieżącego roku koncern wypuści ulepszoną wersję oprogramowania pod nazwą Minecraft: Education Edition.

We wrześniu 2014 roku koncern Microsoft kupił studio Mojang wraz z prawami do słynnego Minecrafta. W tym roku firma dokonała kolejnej inwestycji związanej z tą marką, nabywając oprogramowanie MinecraftEdu, czyli specjalną wersję klockowego hitu, przeznaczoną do nauczania w szkołach. Rzeczony program funkcjonuje na rynku od 2011 roku i latem bieżącego roku zostanie zastąpiony przez ulepszoną wersję nazwaną Minecraft: Education Edition. Jednocześnie poinformowano, że obecni użytkownicy MinecraftEdu będą mogli korzystać z nowego wydania za darmo przez pierwszy rok od momentu premiery. Po tym okresie licencja będzie kosztować prawdopodobnie 5 dolarów rocznie za każdego użytkownika. Minecraft: Education Edition oferować ma uczniom i nauczycielom m.in. ulepszone mapy ze współrzędnymi, możliwość importowania i eksportowania światów czy też udoskonalony multiplayer dla maksymalnie 40 osób.

No dobra, ale czego w ogóle można uczyć przy pomocy Minecrafta? Twórcy programu twierdzą, że właściwie wszystkiego – od matematyki i fizyki, przez historię, aż po języki. Ponadto przez zabawę uczniowie mają nabywać umiejętności rozwiązywania rozmaitych problemów, sprawnego komunikowania się, współpracowania itd. Program ponoć cieszy się sporym zainteresowaniem i obecna wersja wykorzystywana jest w szkołach w ponad 40 krajach.

Minecraft: Education Edition - Microsoft inwestuje w edukacyjnego Minecrafta - ilustracja #1
Minecraft: Education Edition - Microsoft inwestuje w edukacyjnego Minecrafta - ilustracja #2

Minecraft to słynna gra typu survival, wyprodukowana przez studio Mojang. Pierwotnie produkcja ukazała się w ramach wczesnej wersji na komputerach osobistych w 2009 roku, a obecnie dostępna jest na szeregu rozmaitych platform sprzętowych – od urządzeń mobilnych, przez past-genowe konsole, aż po Xboksa One i PlayStation 4. Tytuł tylko na PC-tach sprzedał się w ponad 22 milionach egzemplarzy, a wszystkie wydania rozeszły się w nakładzie przekraczającym 70 milionów.