Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2016, 08:47

autor: Adrian Werner

Sprzedaż Minecrafta na PC przekroczyła 22 mln egzemplarzy

Studio Mojang ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że sprzedał już ponad 22 miliony egzemplarzy pecetowej wersji gry Minecraft.

Świat Minecrafta każdego dnia odkrywają tysiące nowych graczy. - Sprzedaż Minecrafta na PC przekroczyła 22 mln egzemplarzy - wiadomość - 2016-01-05
Świat Minecrafta każdego dnia odkrywają tysiące nowych graczy.

Pomimo faktu, że za kilka miesięcy będziemy świętowali siedmiolecie premiery pierwszej wersji Minecrafta, popularność przeboju studia Mojang nie słabnie. Na oficjalnie stronie produkcji pojawiła się właśnie informacja, że sprzedaż edycji pecetowej przekroczyła 22 miliony egzemplarzy. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin wydanie komputerowe zakupiło ponad 13 tysięcy osób. Ten sukces jest tym bardziej imponujący, że gra dostępna jest także na wiele innych platform sprzętowych. W czerwcu zeszłego roku studio Mojang poinformowało, że wszystkie wersje sprzedały się w ponad 70 mln sztuk, a wydanie mobilne, czyli Minecraft: Pocket Edition, już rok temu mogło pochwalić się 30 mln zakupionych egzemplarzy.

Minecraft to jeden z fenomenów definiujących współczesny rynek gier i nic nie wskazuje na to, aby jego popularność miała w najbliższym czasie się załamać. Tym samym zakupienie w 2014 roku przez firmę Microsoft całej marki oraz studia Mojang za 2,5 mld dolarów z każdym dniem wydaje się coraz lepszą inwestycją. Dobitnie pokazał to raport finansowy sprzed czterech miesięcy, kiedy to korporacja przyznała, że tylko dzięki doskonałej sprzedaży Minecrafta jej dział gier zaliczył solidny wzrost w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2016.

Microsoft zresztą cały czas inwestuje w dalszy rozwój marki. W lipcu ukazała się specjalna wersja gry przeznaczona wyłącznie dla systemu Windows 10. Co godne pochwały, jest ona dostępna za darmo dla posiadaczy standardowej edycji pecetowej. Ponadto w październiku zeszłego roku ruszył pierwszy sezon epizodycznej przygodówki Minecraft: Story Mode, autorstwa studia Telltale Games. Piąty i ostatni odcinek ma zadebiutować 15 stycznia.

Trwają również prace nad specjalnym wydaniem gry kompatybilnym z okularami rozszerzonej rzeczywistości HoloLens, a twórcy zapowiedzieli również wspieranie technologii VR, w tym Oculus Rift. Ponadto wytwórnia Warner Bros. ma w planach kinową adaptację. W najbliższym czasie fani marki raczej nie będą mogli więc narzekać na brak wrażeń.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Minecraft