Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2015, 15:19

Minecraft bije kolejne rekordy

Studio Mojang pochwaliło się, że pecetowej wersji Minecrafta udało się przekroczyć próg miliona graczy bawiących się jednocześnie. Natomiast edycja mobilna sprzedała się w 30 mln egzemplarzy.

Minecraft bije kolejne rekordy - ilustracja #1

O tym, że Minecraft jest szalenie popularny, nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Mimo to kolejne informacje o sukcesach tej gry nie przestają robić wrażenia. Studio Mojang pochwaliło się właśnie, że 9 stycznia tego roku ponad milion graczy jednocześnie bawiło się w ten tytuł. Co więcej, na liczbę tę składają się jedynie użytkownicy wersji komputerowej (Windows, OSX i Linux) posiadający edycję 1.3 lub nowszą, którzy akurat byli podłączeni do Internetu. Gdybyśmy wliczali także grających w starsze wersje lub w trybie offline wynik ten były jeszcze wyższy.

Przekroczenie pułapu miliona graczy jednocześnie oznacza, że Minecraft wygrywa z Dota 2, któremu jeszcze do tego poziomu trochę brakuje. Twórcy podzieli się także innymi ciekawymi danymi. Minecraft Pocket Edition, czyli wersja gry przeznaczona na urządzenia mobilne, znalazło już 30 mln nabywców. Ponadto jeden z członków zespołu deweloperskiego sprawdził statystyki trybów rozgrywki i w tamtej chwili około połowa wszystkich graczy bawiła się trybie dla pojedynczego gracza. Nie wiadomo, czy podobny udział utrzymuje się w dłuższych okresach czasu, ale mimo to informacja ta zadaje kłam często słyszanemu twierdzeniu, że w Minecrafta ludzie grają jedynie w multiplayerze.

Jak widać, popularność Minecrafta nie maleje. Niedawno zresztą pisaliśmy również o tym, jak wyśmienicie radzi sobie ta gra na serwisie Youtube. Biorąc to wszystko pod uwagę nie jest trudno zrozumieć dlaczego szefowie firmy Microsoft podjęli decyzję o wykupieniu studia Mojang za 2,5 mld dolarów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Minecraft