Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2015, 15:30

autor: Góral

Final Fantasy Type-0 HD z dwiema edycjami limitowanymi

Firma Square Enix zapowiedziała dwie wersje limitowane gry Final Fantasy Type-0 HD - Fr4me Limited Edition oraz Steelbook Limited Edition. W pierwszym przypadku produkcja zostanie zapakowana w specjalne pudełko, przypominające nieco ramkę na zdjęcia, a w drugim w steelbooka z dwustronną okładką.

Final Fantasy Type-0 HD z dwiema edycjami limitowanymi - ilustracja #1

W połowie grudnia 2014 roku firma Square Enix ujawniła edycję kolekcjonerską (można ją już zamawiać w wybranych polskich sklepach za około 400 zł) gry Final Fantasy Type-0 HD. Zapowiedziane już wydania postanowiono uzupełnić jeszcze o dwie wersje limitowane - Fr4me Limited Edition oraz Steelbook Limited Edition. W pierwszym przypadku gra zostanie zapakowana w specjalne pudełko, przypominające nieco ramkę na zdjęcia, w którym będzie można zmieniać okładki. Jeżeli chodzi o drugie wydanie, to mamy do czynienia ze steelbookiem z dwustronną okładką. Obie edycje zapewnią dostęp do wersji demonstracyjnej Final Fantasy XV i sprzedawane będą za około 300 zł. Sumując to wszystko, 20 marca, kiedy to tytuł zadebiutuje w Polsce, na sklepowych półkach znajdziemy cztery wydania – podstawowe, Fr4me Limited Edition, Steelbook Limited Edition oraz edycję kolekcjonerską. Final Fantasy Type-0 HD ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Final Fantasy Type-0 HD - Fr4me Limited Edition. - Final Fantasy Type-0 HD z dwiema edycjami limitowanymi - wiadomość - 2015-01-11
Final Fantasy Type-0 HD - Fr4me Limited Edition.

Final Fantasy Type-0 HD to reedycja znanej z kieszonsolki PSP gry Final Fantasy Type-0, która ukazała się w 2011 roku wyłącznie na terenie Japonii. Wraz z przeniesieniem produkcji na najnowsze konsole, deweloperzy ze studia Square Enix usprawnili również oprawę graficzną. Akcja tytułu rozgrywa się w pogrążonym wojną świecie Orience, a historia opowiada o przygodzie dwunastu adeptów magicznej akademii, którzy muszą bronić swojego kraju. Oczywiście jest to tylko wstęp do znacznie większej intrygi.

Oprócz Final Fantasy Type-0 HD, japońskie studio w pocie czoła pracuje również nad Final Fantasy XV, które ma się ukazać na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Niestety nie wiemy kiedy to nastąpi, ale pewnym jest, że wkrótce położymy dłonie na wersji demonstracyjnej, do której dostęp otrzymają osoby, które kupią Type-0 HD.

Final Fantasy Type-0 HD - Steelbook Limited Edition. - Final Fantasy Type-0 HD z dwiema edycjami limitowanymi - wiadomość - 2015-01-11
Final Fantasy Type-0 HD - Steelbook Limited Edition.