Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 lipca 2015, 14:03

autor: Medium

Filmowy Minecraft ma nowego reżysera

Rob McElhenney, amerykański aktor, scenarzysta i reżyser, już wkrótce będzie przewodniczyć produkcji adaptacji filmowej gry Minecraft, po tym, jak Shawn Levy w ubiegłym roku zdecydował się zrezygnować z posady realizatora projektu.

Mojang znalazło reżysera dla adaptacji filmowej gry Minecraft - Filmowy Minecraft ma nowego reżysera - wiadomość - 2015-07-22
Mojang znalazło reżysera dla adaptacji filmowej gry Minecraft

Firma Mojang poinformowała, że znalazła nowego reżysera, który podjął się stworzenia filmowej adaptacji jednego z objawień branży gier wideo, czyli gry Minecraft. Rob McElhenney, bo o nim mowa, jest amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym, a także scenarzystą i reżyserem. McElhenney pojawił się w takich filmach jak: Zdrada (1997), Adwokat (1998) czy Punkt pobierania opłat (2004). Swoją rozpoznawalność zawdzięcza głównie serialowi U nas w Filadelfii (2005), w którym występował jako Mac, ale również był pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem. Niestety wraz z zapowiedzią nowego członka ekipy filmowej, nie udzielono informacji dotyczących samego filmu. McElhenneya czeka wielkie wyzwanie, ponieważ wysoka popularność, na którą składa się 70 milionów sprzedanych kopii gry, niesie za sobą olbrzymie oczekiwania.

Rob McElhenney - Filmowy Minecraft ma nowego reżysera - wiadomość - 2015-07-22
Rob McElhenney

Poprzednim reżyserem filmu Minecraft był Shawn Levy, który może pochwalić się pracą przy dużo bardziej rozpoznawalnych markach t.j.: Noc w muzeum: Tajemnica grobowca (2014), Stażyści (2013) czy Giganci ze stali (2011). Shawn zaprzestał pracy nad adaptacją gry Minecraft, ponieważ – jak twierdzi – różnice, jakie dzieliły go z wydawcą w kwestii fabuły opowiadanej w ekranizacji niezależnej pozycji były zbyt duże.

Za produkcję filmu Minecraft odpowiada wytwórnia Warner Bros. Premiera ekranizacji została wyznaczona na przyszły rok. Niestety nie znamy dokładnej daty debiutu tego nietypowego projektu.

Przypominamy, że w 2014 roku firma Microsoft wykupiła szwedzkie studio Mojang za 2,5 miliarda dolarów. Przejęcie spółki nie spowodowało jednak zaprzestania wsparcia dla Minecrafta w wersji na konsole Sony. Phil Spencer, lider marki Xbox, osobiście zapewnił, że tytuł będzie podlegał rozwojowi na wszystkich platformach. Sprzedaż firmy Mojang spowodowała, iż z jej szeregów odeszli dwaj założyciele: Markus Persson i Jakob Porser. Panowie chcą zająć się produkcją nowej marki, a wyjście z szeregów szwedzkiej spółki zrzuciło odpowiedzialność z ich barków.