Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2015, 20:06

autor: Ender

Gears of War: Ultimate Edition – premiera PC dopiero po debiucie na Xboksie One

Przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że gra Gears of War: Ultimate Edition, która jest ulepszoną reedycją pierwszej części cyklu Gears of War, pojawi się na komputerach PC dopiero jakiś czas po sierpniowej premierze na Xboksie One. Tytuł będzie współpracował jedynie z pecetami wyposażonymi w system Windows 10.

Gears of War było jedną z najbardziej wpływowych gier ubiegłej dekady - Gears of War: Ultimate Edition – premiera dopiero po debiucie na Xboksie One - wiadomość - 2015-07-22
Gears of War było jedną z najbardziej wpływowych gier ubiegłej dekady

Od jakiegoś czasu wiemy o tym, że Gears of War: Ultimate Edition, a więc odświeżona edycja pierwszej odsłony cyklu Gears of War z 2006 roku, trafi poza Xboksem One także na komputery PC. Microsoft do tej pory nie dzielił się jednak informacjami na temat tego czy edycja ta pojawi się wraz ze swoim konsolowym odpowiednikiem czy też pecetowcy będą musli uzbroić się w cierpliwość. Dziś się to jednak wreszcie zmieniło. Phil Spencer potwierdził na Twitterze, że tytuł w pierwszej kolejności ukaże się na Xboksie. Nie sprecyzował jednak jak długo będzie trwał okres wyłączności dla tej platformy. Biorąc pod uwagę to, że obecnie każdy ekskluzywny tytuł na konsoli jest na wagę złota, pecetowi fani marki będą musieli pewnie poczekać co najmniej kilka miesięcy, a może nawet i rok. Premiera Gears of War: Ultimate Edition na Xboksie została wyznaczona na 23 sierpnia.

Przypomnijmy, że zgodnie z szumnymi zapowiedziami Microsoftu, Gears of War: Ultimate Edition nie będzie jedynie prostym remasterem. Produkcja ma wprowadzić szereg zmian, oferując ulepszoną warstwę dźwiękowo-muzyczną, dedykowane serwery, nowe mapy oraz warianty rozgrywek multiplayer. Najbardziej promowaną nowinką jest jednak poprawiona szata graficzna, obsługiwana przez silnik Unreal Engine 4. Najlepiej ma się ona prezentować na pecetach. Twórcy obiecują wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz wykorzystanie zalet DirectX 12. Z tym ostatnim wiążę się jednak fakt, że w tytuł zagramy wyłącznie na sprzęcie wyposażonym w system Windows 10, którego oficjalny debiut będzie miał miejsce w przyszłym tygodniu.

  1. Oficjalna strona Gears of War: Ultimate Edition