Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 21:23

autor: Pirlond

Gears of War: Ultimate Edition - pierwsza część cyklu zostanie odświeżona

W trakcie dzisiejszej konferencji poprzedzającej start targów E3 koncern Microsoft potwierdził krążące od jakiegoś czasu plotki – powstanie odświeżona wersja pierwszej części Gears of War. Gra ukaże się całkiem niedługo, bo 25 sierpnia, a już teraz można sprawdzić produkcję w rozpoczętych dzisiaj testach beta.

Gears of War: Ultimate Edition będzie odświeżoną wersją pierwszej części cyklu. - Gears of War: Ultimate Edition - pierwsza część cyklu zostanie odświeżona - wiadomość - 2015-06-15
Gears of War: Ultimate Edition będzie odświeżoną wersją pierwszej części cyklu.

Przedstawiciele firmy Microsoft ujawnili, że pierwsza część Gears of War doczeka się odświeżonej wersji przygotowywanej z myślą o konsoli Xbox One. Nowe wydanie doczeka się poważnych zmian w warstwie wizualnej, jako że gra działać ma w 60 klatkach na sekundę, a także w rozdzielczości 1080p. Poza tym produkcja zostanie uzupełniona o zawartość, która dostępna była dotychczas tylko na komputerach osobistych, a więc gwarantujący około 90 minut dodatkowej rozgrywki fragment kampanii fabularnej oraz mapy do zabawy sieciowej. Sam multiplayer także zostanie rozbudowany o trzy tryby (drużynowy deathmatch, król wzgórza i egzekucję gnasherem 2v2) oraz mapy. Nie zabraknie również nowych osiągnięć do odblokowania.

Nie będzie to więc zwykły lifting, a jeden z tych remasterów, do których gigant Redmond zdążył już nas przyzwyczaić wydając chociażby Fable Anniversary czy remake’i pierwszej i drugiej odsłony cyklu Halo. Co ciekawe, premiera Gears of War: Ultimate Edition odbędzie się stosunkowo niedługo, bo gra ukaże się już 25 sierpnia. Już teraz posiadacze XONE mogą sprawdzić tytuł – dzisiaj wystartowały bowiem otwarte testy beta trybu multiplayer, które potrwają przez najbliższy tydzień.