Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2015, 10:25

autor: Renox

Minecraft na Windows 10 już dostępny

Wraz z dzisiejszą premierą nowego systemu operacyjnego od Microsoftu udostępniona została również specjalna wersja Minecrafta. Studio Mojang AB opublikowało krótką instrukcję, która pozwala posiadaczom oryginalnej wersji wspomnianego tytułu bezpłatnie pobrać wydanie opracowane z myślą o systemie Windows 10.

Minecraft na systemy Windows 10 w wersji beta jest już dostępny za darmo dla posiadaczy podstawowej wersji gry. - Minecraft na Windows 10 już dostępny - wiadomość - 2015-07-29
Minecraft na systemy Windows 10 w wersji beta jest już dostępny za darmo dla posiadaczy podstawowej wersji gry.

Podczas odbywającej się kilka tygodni temu imprezy Minecon 2015 studio Mojang AB zapowiedziało nową wersję gry Minecraft – specjalną edycję tworzoną z myślą o debiutującym dzisiaj systemie Windows 10. Nowe wydanie wspomnianego tytułu, zgodnie z obietnicą, zostało udostępnione całkowicie za darmo posiadaczom podstawowej wersji gry. Co zrobić, aby móc bezpłatnie zainstalować tytuł na swoim twardzielu? Deweloperzy przyszli z pomocą i opublikowali pewne wskazówki.

Aby pobrać kopię omawianego sandboksa w wersji Windows 10, należy zalogować się na swoje konto w serwisie Mojang. Później trzeba nacisnąć przycisk pozwalający „wykupić” (ang. Redeem) grę, zalogować się na koncie Microsoft i podążać za stosowną instrukcją. Autorzy zastrzegają jednak, że pewne elementy tego systemu mogą jeszcze sprawiać kłopoty, więc w razie błędów należy uzbroić się w cierpliwość i spróbować później. Co ważne, jak na razie całość dostępna jest wyłącznie w ramach beta testów. Z czasem autorzy będą jednak rozbudowywać rozgrywkę o stosowne aktualizacje i łatki.

Jak już wspomnieliśmy, posiadacze dotychczasowej, pecetowej wersji Minecrafta otrzymają nową edycję całkowicie za darmo. Pozostałe osoby, które mają już na swoich blaszkach najnowszą wersję „okienek”, mogą kupić grę w promocyjnej cenie wynoszącej 10 dolarów, czyli około 40 złotych.