Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2016, 09:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Lista ekskluzywnych gier na PlayStation 4 na 2016 rok

Firma Sony, podobnie jak wczoraj Microsoft, postanowiła pochwalić się grami, które ukażą się tylko na PlayStation 4 (ewentualnie także na PC). Rozpiska obejmuje takie tytuły jak Horizon Zero Dawn, The Last Guardian czy też Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Wczoraj poznaliśmy listę ekskluzywnych gier na konsolę Xbox One i Windowsa 10, a dziś pragniemy zaprezentować podobne zestawienie z obozu koncernu Sony. Na oficjalnym blogu PlayStation zamieszczono powyższy zwiastun, na którym przedstawiono produkcje planowane na 2016 rok z myślą o PlayStation 4 oraz, w niektórych przypadkach, komputerach PC. Wśród najbardziej wyczekiwanych tytułów z pewnością warto wymienić Horizon Zero Dawn od studia Guerrilla Games. Ma to być przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której trafimy do świata opanowanego przez mechaniczne zwierzęta, przypominające dinozaury. The Last Guardian to niecodzienna przygodówka opowiadająca o przyjaźni chłopca starającego się uciec z wielkiego zamku, z dziwnym stworzeniem zwanym Trico. Oczywiście w zestawieniu nie mogło zabraknąć Uncharted 4: Kresu Złodzieja, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi konsol Sony i przygodowych gier akcji.

W bieżącym roku to PlayStation 4 ma być „najlepszym miejscem do grania”. Microsoft też ma silny line-up, więc za 12 miesięcy zobaczymy, kto w tym roku wygrał batalię. - Lista ekskluzywnych gier na PlayStation 4 na 2016 rok - wiadomość - 2016-01-05
W bieżącym roku to PlayStation 4 ma być „najlepszym miejscem do grania”. Microsoft też ma silny line-up, więc za 12 miesięcy zobaczymy, kto w tym roku wygrał batalię.

Tytuł

Deweloper

Platformy sprzętowe

Horizon Zero Dawn

Guerrilla Games

PS4

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Naughty Dog

PS4

The Last Guardian

genDESIGN

PS4

Gran Turismo Sport

Polyphony Digital

PS4

What Remains of Edith Finch

Giant Sparrow

PS4

Street Fighter V

Capcom

PS4 / PC

Firewatch

Campo Santo

PS4 / PC

Shadow of the Beast

Heavy Spectrum Entertainment Labs

PS4

Boundless

Wonderstruck

PS4 / PC

Nier Automata

PlatinumGames

PS4

Gravity Rush 2

Project Siren

PS4

Alienation

Housemarque

PS4

Hellblade

Ninja Theory

PS4 / PC

Paragon

Epic Games

PS4 / PC

The Witness

Number None

PS4 / PC / iOS

Ratchet & Clank

Insomniac Games

PS4

The Tomorrow Children

Q-Games

PS4

Drawn to Death

The Bartlet Jones Supernatural Detective Agency

PS4

Dreams (beta)

Media Molecule

PS4

No Man's Sky

Hello Games

PS4 / PC

Oprócz wyżej wymienionych gier należy także pamiętać o produkcjach przeznaczonych na PlayStation VR, o których pisaliśmy już kilka razy, m.in. tutaj, tutaj i tutaj. Krótko pisząc, w najbliższych miesiącach będzie w co grać.