Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2015, 18:20

autor: Góral

Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse

Poznaliśmy kolejne tytuły, które wykorzystają okulary wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Będzie to strzelanka World War Toons, symulator ściągania podczas klasówki Classroom Aquatic, gra wyścigowa Distance i produkcja eksploracyjna Eclipse.

World War Toons jedną z gier przeznaczonych dla PlayStation VR. - Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse - wiadomość - 2015-12-05
World War Toons jedną z gier przeznaczonych dla PlayStation VR.

Firma Sony pochwaliła się kilkoma kolejnymi grami przeznaczonymi dla okularów wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. O części z nich wiedzieliśmy już wcześniej, ale są też i niespodzianki. Wszystkie szczegóły publikujemy poniżej, ale wcześniej przypominam, że oprócz dzisiejszych produkcji, na nadchodzące urządzenie zmierzają także inne projekty, o których pisaliśmy w czerwcu oraz w październiku. Natomiast sam sprzęt trafi na rynek w pierwszej połowie 2016 roku w cenie zbliżonej do nowej platformy do grania.

World War Toons

Pierwszym z projektów o których napisano na blogu PlayStation jest World War Toons. O grze dowiedzieliśmy się w kwietniu bieżącego roku, a dziś możemy obejrzeć nowy zwiastun, w zabawny sposób przedstawiający najważniejsze założenia rozgrywki. W ramach przypomnienia, ma to być pierwszoosobowa, kreskówkowa strzelanka od byłych twórców Call of Duty i pracowników takich firm jak Disney oraz Marvel.

Classroom Aquatic

Drugi tytuł to zupełna nowość… no prawie. Classroom Aquatic znane jest bowiem użytkownikom komputerów PC i Oculus Rifta (jeżeli jesteście w posiadaniu egzemplarza deweloperskiego, to demo pobierzecie ze Steama), niemniej dopiero teraz została zapowiedziana wersja na PlayStation VR. Produkcja jest swego rodzaju symulatorem ściągania podczas klasówki, w którym wcielimy się w nurka przebywającego na wymianie w szkole dla delfinów (były już symulatory kozy, chleba itd. więc ten pomysł wcale nie jest taki dziwny). Zabawa polegać ma na podglądaniu odpowiedzi kolegów siedzących obok, jednak trzeba będzie uważać, gdyż delfiny nie lubią ściągaczy i mogą nawet naskarżyć nauczycielowi, jeżeli będziemy zbyt nachalni.

Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse - ilustracja #2
Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse - ilustracja #3

Distance

Distance żadną nowością nie jest. Futurystyczna gra wyścigowa została bowiem zapowiedziana w 2012 roku i wtedy też sfinansowano jej produkcję w serwisie Kickstarter. Od około roku produkcję można nabyć w ramach Steam Early Access, a w przyszłym roku zagości również na konsoli PlayStation 4 i wykorzysta PlayStation VR. Przypominam, że będzie to gra zręcznościowa, w której kierować mamy pojazdami przyszłości, potrafiącymi, jeździć, skakać, szybować i kto wie co jeszcze. Wersja VR zaoferuje widok z fotela kierowcy i z pewnością masę ciekawych wrażeń.

Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse - ilustracja #4.

Eclipse

Ostatnią opisywaną dziś grą na PlayStation VR jest Eclipse od amerykańskiego studia White Elk. Założycielem firmy jest Jonathan Hawkins, pracujący wcześniej w Sony Santa Monica (twórcy serii God of War). Produkcja ma być pierwszoosobową grą eksploracyjną, w której na początku zabawy rozbijemy się na tajemniczej planecie, którą trzeba będzie zbadać. Do dyspozycji otrzymamy kosmiczny kostium wyposażony w zaawansowaną technologię, a poza tym, dzięki reliktowi Artifact, mamy wchodzić w interakcję ze starożytnymi wynalazkami. Brzmi ciekawie, ale niestety nie zaprezentowano rozgrywki. Poniżej za to obejrzycie kilka pierwszych grafik.

Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse - ilustracja #5
Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse - ilustracja #6
Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse - ilustracja #7