Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2015, 15:35

Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist – pobierz za darmo nową grę współtwórcy The Stanley Parable

Współtwórca The Stanley Parable, William Pugh, udostępnił za darmo swój nowy projekt. Jest nim kompletnie zakręcona gra przygodowa zatytułowana Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist.

Kilka miesięcy temu do sprzedaży trafiło The Beginner's Guide - nowy projekt Daveya Wredena, czyli połowy dwuosobowego zespołu, który opracował The Stanley Parable. Teraz drugi z twórców tego przeboju, William Pugh, udostępnił swoją nową produkcję, która otrzymała niezwykle długi tytuł Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist. Jest to przygodowa gra akcji, w której naszym zadaniem jest zakraść się do dobrze strzeżonej posiadłości i ukraść zawartość skarbca. Co ciekawe, projekt jest całkowicie darmowy i możecie go pobrać za pośrednictwem usługi Steam.

Akcja gry toczy się w Europie, w trakcie gorącego lata. Ostatnie tygodnie zasłynęły głównie za sprawą serii kradzieży najcenniejszych dzieł sztuki. My wcielamy się w złodzieja, który dokonał wszystkich tych przestępstw i ma ochotę na kolejne. Przejście Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist zajmuje około kilkunastu minut. Akcję obserwujemy z oczu postaci, a zabawa polega na starannym eksplorowaniu map oraz unikaniu aktywacji systemów alarmowych.

Taki opis tworzy wrażenie, że mamy do czynienia z klasyczną skradanką. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Produkcja ma bowiem drugą warstwę, w której cała zawartość gry jest tak naprawdę jakimś dziwnym przedstawieniem zorganizowanym przez szaloną i kompletnie nieprzygotowaną grupę mocno niezadowolonych pracowników. Więc gdy np. zaczynamy zabawę, to po załadowaniu danych z powrotem jesteśmy wrzucani do menu startowego i możemy usłyszeć w oddali głosy krzątających się ludzi narzekających, że jeszcze nie zdążyli przygotować wszystkich lokacji, które przyjdzie nam zwiedzić.

W tym miejscu należy skończyć opis tego, co oferuje gra, by nie zepsuć Wam zabawy, jaka płynie z odkrywania tego samodzielnie. Musicie nam uwierzyć na słowo, że te kilkanaście minut zostało gęsto wypełnionych wyśmienitymi pomysłami i co chwila dostarcza powodów do szczerego śmiechu.

Warto wspomnieć, że gra powstała w założonym przez Williama Pugha studio Crows Crows Crows. Zespół oczywiście ma w planach także większą komercyjną grę, choć na razie nie wiemy, kiedy zostanie ona zapowiedziana.

  1. Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist w Steam
  2. Crows Crows Crows – oficjalna strona studia