Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2015, 09:50

The Beginner's Guide nowym projektem autora The Stanley Parable

Autor przebojowego The Stanley Parable ujawnił swój kolejny projekt. Gra otrzymała tytuł The Beginner's Guide i trafi do sprzedaży już jutro.

Na razie nasza wiedza na temat gry jest wyjątkowo skromna.  - The Beginner's Guide nowym projektem autora The Stanley Parable - wiadomość - 2015-09-30
Na razie nasza wiedza na temat gry jest wyjątkowo skromna.

Od premiery narracyjnej przygodówki The Stanley Parable minęły niemal dwa lata. Okazuje się, że przez ten czas czas twórca gry, czyli Davey Wreden, po cichu pracował nad swoim kolejnym projektem. Produkcja zatytułowana została The Beginner's Guide i na jej premierę nie będziemy musieli czekać długo. Ma bowiem trafić do sprzedaży jutro, czyli 1 października. W planach jest jedynie wersja pecetowa na systemy Windows i OSX. Autor zamierza także opracować edycję linuksową, ale ta pojawi się w późniejszym terminie.

Pomimo faktu, że do premiery pozostało raptem kilkadziesiąt godzin, o The Beginner's Guide nie wiemy praktycznie nic konkretnego. Wypuszczone screeny pokazują, że gra będzie korzystała z perspektywy pierwszoosobowej. Ponadto autor poinformował, że projekt stanowić ma rozwinięcie wielu pomysłów ze The Stanley Parable. Wygląda na to, że pełen obraz otrzymamy dopiero, gdy tytuł trafi do sprzedaży.

  1. The Beginner's Guide – oficjalna strona gry

The Beginner's Guide nowym projektem autora The Stanley Parable - ilustracja #2

Przypomnijmy, że The Stanley Parable narodziło się w 2011 roku jako darmowa modyfikacja zbudowana na silniku Source. Reakcje graczy były bardzo pozytywne, więc autor postanowił rozwinąć ten projekt do poziomu komercyjnej produkcji.

Znacznie ulepszona i rozszerzona gra trafiła do sprzedaży w 2013 roku i okazała sie wielkim sukcesem. Większość recenzji była bardzo pozytywna, a sprzedaż przekroczyła 1,4 mln egzemplarzy.

Projekt należy do kategorii przygodówek lekko złośliwie nazywanych „symulatorami chodzenia”. Oznacza to, że zabawa sprowadza się głównie do eksplorowania map i śledzenia historii. Gatunek ten spopularyzowała gra Dear Esther, która także stanowiła komercyjną wersję popularnego moda. Co jednak ciekawe, The Stanley Parable okazało się produkcją, która przypadła go gustu także wielu osobom niebędącym fanami tego typu tytułów. Powodów sukcesu było kilka. Przede wszystkim, gra jest autentycznie śmieszna, a do tego cały jej scenariusz obraca się wokół małej interaktywności. Dodatkową zaletą była spora nieliniowość kampanii.