Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2015, 09:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tony Hawk's Pro Skater 5 jedną z najbardziej niedopracowanych tegorocznych gier [news zaktualizowany]

Wczoraj na konsolach PlayStation 4 i Xbox One ukazała się gra Tony Hawk's Pro Skater 5, która okazała się strasznie niedopracowana. W serwisie Eurogamer opublikowano nagranie ukazujące rozmaite błędy napotkane tylko podczas godziny zabawy.

AKTUALIZACJA:

Okazało się, że ponad 7 GB patch w dniu premiery jest wynikiem… braku gry na dyskach. Na forum NeoGAF zamieszczono wypowiedź jednego z użytkowników Twittera, który twierdzi, że oglądał stream produkcji bez zainstalowanego patcha. Ponoć osoba bawiąca się nową odsłoną serii mogła korzystać tylko z samouczka i edytora poziomów, a cała reszta nie chciała działać bez aktualizacji produkcji. Activision nie potwierdziło tych doniesień, ale skoro patch waży dużo więcej niż gra, to wnioski nasuwają się same.

Wczoraj na konsolach PlayStation 4 i Xbox One (premiera na PlayStation 3 i Xbox 360 odbędzie się w późniejszym czasie) zadebiutowała gra Tony Hawk's Pro Skater 5, z którą wielu fanów pierwszych odsłon serii wiązało spore nadzieje. Cóż, wydaje się, że serwis Eurogamer je rozwiał, publikując powyższy materiał wideo, na którym pokazano błędy napotkane podczas zaledwie 60 minut zabawy. Redaktorzy testowali wersję na urządzenie firmy Sony i mieli zainstalowany potężny, ponad 7 GB patch przygotowany na dzień premiery. Co ciekawe, rzeczona łatka jest większa od samej gry. Produkcja waży bowiem tylko 4,6 GB, ale jak widać, nawet tak ogromna aktualizacja niewiele daje. Wniosek nasuwa się tylko jeden – tytuł został wypuszczony zdecydowanie zbyt szybko.

W Internecie nie znajdziemy jeszcze zbyt wielu recenzji produkcji (koncern Activision późno rozpoczął dostarczanie kodów recenzenckich, co w świetle dzisiejszych doniesień zupełnie nie dziwi), ale w serwisie Destructoid opublikowano już stosowny tekst (ocena 5/10), w którym autor potwierdza obecność licznych błędów. Ekipa Eurogamera nie jest więc wyjątkiem.

Tony Hawk's Pro Skater 5 w skrócie:
  • Gatunek: gra sportowa / skate
  • Deweloper: Robomodo
  • Wydawca: Activision Blizzard
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: 29 września 2015 roku (PS4 / XOne), w tym roku na PS3 / X360

Tony Hawk's Pro Skater 5 to kolejna odsłona cieszącej się niegdyś wielką popularnością sportowej serii. Tytuł jest powrotem do korzeni cyklu i oferuje zręcznościową, widowiskową rozgrywkę w singlu i multiplayerze, w którym, wraz z innymi graczami, walczymy na punkty albo współpracujemy podczas wykonywania rozmaitych zadań.

Produkcja dostępna jest obecnie na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W tym roku ukazać ma się także wersja dla Xboksa 360 i PlayStation 3, która będzie jednak pozbawiona modułu wieloosobowego, ale za to ma być tańsza o 20 dolarów od edycji na nowsze urządzenia.

Tony Hawk's Pro Skater 5 to powrót słynnej serii, niestety w kiepskim wydaniu. - Tony Hawk's Pro Skater 5 jedną z najbardziej niedopracowanych tegorocznych gier [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-09-30
Tony Hawk's Pro Skater 5 to powrót słynnej serii, niestety w kiepskim wydaniu.