Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 10:00

autor: Góral

Tony Hawk's Pro Skater 5 - opublikowano nowy gameplay i informacje na temat multiplayera

Studio Robomodo zaprezentowało nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki z gry Tony Hawk's Pro Skater 5. Przy okazji podzielono się także szczegółami dotyczącymi sieciowego multiplayera.

Josh Tsui, szef studia Robomodo, wyjawił nowe informacje związane z sieciowymi aspektami gry Tony Hawk's Pro Skater 5. Jednocześnie opublikowano powyższy zwiastun z fragmentami rozgrywki, który utwierdza nas w przekonaniu, że „piątka” będzie powrotem do korzeni serii. Wracając jednak do wspomnianych elementów sieciowych. Deweloper zdradził, że zmagania z innymi graczami będą się znacznie różnić od tego, z czym mieliśmy do czynienia we wcześniejszych częściach. Przede wszystkim rolę lobby będą pełnić poziomy Freeskate, na których maksymalnie dwadzieścia osób bawić ma się w oczekiwaniu na rozpoczęcie właściwej rozgrywki, czy też w przerwach pomiędzy różnymi misjami. Jednocześnie zapewniono, że podczas zabawy w trybie Freeskate zostaną wykorzystane serwery dedykowane, umożliwiające dowolne dołączanie do rozgrywki i rezygnowanie z niej.

Tony Hawk's Pro Skater 5 – w multiplayerze pobawimy się w trybie Freeskate i nie tylko. - Tony Hawk's Pro Skater 5 - opublikowano nowy gameplay i informacje na temat multiplayera - wiadomość - 2015-07-14
Tony Hawk's Pro Skater 5 – w multiplayerze pobawimy się w trybie Freeskate i nie tylko.

Jeżeli chodzi o normalne możliwości zabawy w multiplayerze, wyjawiono, że można będzie wykonywać rozmaite misje i zadania wraz z innymi członkami grupy. Naturalnie nie zabraknie także trybów przeznaczonych do rywalizacji. Wszystko to dedykowane jest jednak tylko PlayStation 4 – wersja na PlayStation 3 zostanie pozbawiona sieciowego multiplayera, ale za to będzie tańsza o 20 dolarów (60 vs 40 dolarów). Wszystkie informacje zostały opublikowane na blogu PlayStation, więc nie wspomniano o Xboksach, ale raczej należy się spodziewać takiej samej sytuacji w przypadku urządzeń Microsoftu.

Na koniec ujawniono jeszcze ekskluzywną zawartość dla fanów PlayStation. Nie będzie to nic szczególnego, gdyż chodzi o głowy postaci (Sackboy, Sweet Tooth i Ratchet), które wykorzystamy podczas tworzenia skatera.

Tony Hawk's Pro Skater 5 - ekskluzywne bonusy dla użytkowników konsol PlayStation. - Tony Hawk's Pro Skater 5 - opublikowano nowy gameplay i informacje na temat multiplayera - wiadomość - 2015-07-14
Tony Hawk's Pro Skater 5 - ekskluzywne bonusy dla użytkowników konsol PlayStation.

Premiera Tony Hawk's Pro Skater 5 odbędzie się 29 września bieżącego roku. Tytuł najpierw ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a w późniejszym czasie pojawi się na Xboksie 360 i PlayStation 3.

Seria Tony Hawk's Pro Skater liczy sobie kilkanaście lat. Marka została zapoczątkowana grą o tym samym tytule w 1999 roku. Pierwotnie za produkcję kolejnych odsłon odpowiadało studio Neversoft, a od 2008 roku pałeczkę przejęła ekipa Robomodo. W ostatnich latach seria mocno straciła na znaczeniu, a gwoździami do trumny okazały się kiepskie części z dedykowanymi kontrolerami. W tym roku marka ma powrócić na rynek w glorii i chwale.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach