Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 09:35

autor: Renox

Sprzedano ponad 65 milionów egzemplarzy gier z serii Halo

Firma Microsoft ujawniła, że jak dotąd sprzedano łącznie ponad 65 milionów egzemplarzy kultowego już cyklu Halo. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy seria rozeszła się w liczbie około 5 milionów sztuk.

Sprzedano powyżej 65 milionów egzemplarzy gier z serii Halo. - Sprzedano ponad 65 milionów egzemplarzy gier z serii Halo - wiadomość - 2015-07-14
Sprzedano powyżej 65 milionów egzemplarzy gier z serii Halo.

Nie da się ukryć, że seria Halo to flagowy produkt firmy Microsoft, który wyraźnie nakręca sprzedaż konsol z rodziny Xbox. Świadczą o tym chociażby najświeższe informacje na temat popularności wspomnianego cyklu. Gigant z Redmond ujawnił w tematycznym tekście poświęconym tegorocznej  edycji imprezy Comic-Con, że łącznie sprzedano ponad 65 milionów sztuk wspomnianego cyklu. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcych do graczy trafiło zaś około 5 milionów egzemplarzy gier z serii Halo. Skąd ta druga informacja? Serwis GameSpot słusznie zwrócił uwagę na to, że w październiku zeszłego roku, tuż przed premierą paczki The Master Chief Collection, cykl osiągnął wynik opiewający na sumę 60 milionów sprzedanych sztuk. Szybka matematyka i wnioski nasuwają się same.

Co więcej, przy okazji ujawnienia powyższej informacji Microsoft ogłosił również, że fani cyklu zakupili powyżej 35 milionów zestawów klocków z serii Mega Bloks. I myślę, że możemy potraktować to jako pewnego rodzaju ciekawostkę świadczącą o niemałym zaangażowaniu fanów omawianego uniwersum.

Microsoft nie zagłębił się jednak w szczegóły, a szkoda. Firma nie ujawniła na przykład tego, w jaki sposób liczono wspomniane wcześniej Halo: The Master Chief Collection – jako jedną grę, czy raczej jako cztery oddzielne pozycje. Niewątpliwie cykl będzie w stanie jeszcze sporo na rynku namieszać, tym bardziej że 27 października tego roku szukowana jest premiera piątej odsłony tych futurystycznych strzelanin FPS – Halo 5: Guardians. Czy pobije rekord popularności Halo 4? Chyba wszyscy jesteśmy ciekawi.

Halo 5: Guardians tworzone jest wyłącznie z myślą o konsoli Xbox One. Pod względem fabularnym gra kontynuować będzie wątki zapoczątkowane przez Halo 4. Podczas zabawy gracze wcielą się zarówno w Master Chiefa, jak i zupełnie nowego protagonistę - Jamesona Locke’a. Tytuł zaoferuje bardziej dopracową oprawę wizualną oraz dwa zupełnie nowe tryby rozgrywki sieciowej – Arena oraz pozwalający na rozgrywanie efektownych potyczek przez nawet 24 grających Warzone.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians