Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 10:15

autor: Adrian Werner

Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot

Zespół SassyBot pracuje nad narracyjną przygodówką Fragments of Him, która opowie o losach kilku postaci próbujących poradzić sobie ze stratą bliskiej im osoby. Projekt zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One.

Niezależne studio SassyBot zapowiedziało narracyjną przygodówkę Fragments of Him. Ambicją autorów jest dostarczenie interaktywnego dramatu, który będzie potrafił autentyczne wzruszyć bawiących się w niego graczy. Produkcja zmierza obecnie na pecety oraz konsolę Xbox One. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku i na razie twórcy nie są w stanie podać dokładniejszej daty premiery. Przy okazji ujawnienia projektu zespół opublikował także pierwszy zwiastun, wprowadzający w fabułę gry. Warto wspomnieć, że Fragments of Him stanowi rozwinięcie pomysłów z ciepło przyjętego darmowego prototypu pod tym samym tytułem, który opracowano w ciągu 48 godzin na zorganizowany w 2013 roku konkurs Ludum Dare 26.

Scenariusz obracać się będzie wokół tragicznej śmierci młodego mężczyzny imieniem Will, który stracił życie w wypadku samochodowym. Pozostawił po sobie zrozpaczonych przyjaciół oraz członków rodziny i gra opowie o tym, jak wszyscy ci ludzie będą próbowali poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby.

Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot - ilustracja #1

Wśród tych postaci znajdzie się Harry, czyli partner życiowy Willa, który po śmierci ukochanego powróci do pustego mieszkania pełnego przedmiotów przypominających mu zmarłego. Drugim żałobnikiem będzie Sarah, czyli bliska przyjaciółka obu mężczyzn. Listę zamknie Mary – babcia Willa, która czuje się samotna i zdradzona przez otaczających ją ludzi.

Akcję będziemy obserwowali z perspektywy pierwszoosobowej, choć nie pokierujemy żadną konkretną postacią. Zamiast tego będziemy czymś w rodzaju bezosobowego obserwatora, stanowiącego ucieleśnienie psychiki każdego z bohaterów. Podczas zabawy otrzymamy okazję odtworzenia ostatnich wspomnień z udziałem Willa, jak również rozegrania wydarzeń mających miejsce już po jego śmierci. Poprzez podejmowanie decyzji wpływać będziemy na dalszy rozwój opowieści i ostatecznie ukształtujemy finalny los wszystkich postaci.

  1. Fragments of Him – oficjalna strona gry
Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot - ilustracja #2

Zainteresowanym projektem polecamy zagranie w darmowy prototyp z Ludum Dare 26. Ta gra również opowiada o skutkach śmiertelnego wypadku samochodowego, ale kierujemy w niej tylko jednym mężczyzną, który próbuje usunąć ze swojego życia wszystko, co przypomina mu o zmarłym ukochanym.

  1. Fragments of Him – zagraj w darmowy prototyp
Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot - ilustracja #3
Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot - ilustracja #4
Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot - ilustracja #5
Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Fragments of Him

Fragments of Him