Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 10:50

autor: Meehow

Kickstarter The Bard’s Tale IV zakończony; zebrano 1,5 miliona dolarów

Wczoraj zakończyła się zbiórka funduszy na The Bard’s Tale IV w serwisie Kickstarter. Łącznie zebrano nieco ponad półtora miliona dolarów. Grę wciąż można wesprzeć przelewami PayPal.

The Bard’s Tale IV - Kickstarter The Bard’s Tale IV zakończony, zebrano ponad 1,5 miliona dolarów - wiadomość - 2015-07-14
The Bard’s Tale IV
The Bard’s Tale IV:
  • Producent: inXile entertainment
  • Wydawca: inXile entertainment
  • Gatunek: cRPG
  • Platformy: PC (Win, Linux, Mac)
  • Premiera: 4. kwartał 2017 roku

Wczoraj dobiegła końca zbiórka funduszy na The Bard’s Tale IV w serwisie Kickstarter. Czwarta pełnoprawna odsłona cyklu The Bard’s Tale zebrała w sumie 1,52 miliona dolarów z początkowo postulowanej kwoty 1,25 miliona dolarów, osiągając tym samym cztery cele dodatkowe. Projekt wsparło grubo ponad 33 tysiące graczy. Największą popularnością cieszył się wśród nich limitowany, dwudziestodolarowy próg, na który zdecydowało się dokładnie 14 999 osób. Za te niewygórowane pieniądze można było zapewnić sobie cyfrową edycję The Bard’s Tale IV z dowolnej platformy dystrybucji – Steam bądź GOG.com – bez żadnych dodatków czy innych bonusów. Warto też zaznaczyć, że choć kickstarterowa kampania dobiegła końca, inXile entertainment wciąż przyjmuje dotacje przez serwis transferowy PayPal.

Aktualnie znane cele dodatkowe, do których nie udało się „dobić” na Kickstarterze, to dołączenie do ekipy deweloperskiej Colina McComba i Chrisa Avellone (odpowiednio: 1,7 miliona i 1,9 miliona dolarów). Obaj panowie są absolutnymi weteranami gatunku, znanymi m.in. ze współpracy przy takich kultowych produkcjach, jak Planescape: Torment i Fallout 2.

The Bard’s Tale IV nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, choć na profilu gry w serwisie Kickstarter przewidywana data dostawy nagród wskazuje październik 2017 roku. W tej chwili planowana jest tylko wersja na komputery osobiste z systemami Windows, Linux i Mac OS.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Bard's Tale IV: Director's Cut

The Bard's Tale IV: Director's Cut