Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 10:55

autor: Entelarmer

Star Wars: Battlefront bez trybu podzielonego ekranu na PC

Mathew Everett z firmy Electronic Arts opublikował odpowiedzi na najczęściej zadawanie pytania odnośnie Star Wars: Battlefront. Podane przez niego informacje dotyczą pojazdów, trybu podzielonego ekranu oraz misji.

Epickie bitwy z udziałem do 80 graczy i pojazdami, czyli tryb Walker Assault w skrócie. - Star Wars: Battlefront bez trybu podzielonego ekranu na PC - wiadomość - 2015-07-14
Epickie bitwy z udziałem do 80 graczy i pojazdami, czyli tryb Walker Assault w skrócie.

Odpowiedzialny za kontakty ze społecznością Matthew Everett z firmy Electronic Arts opublikował na blogu deweloperskim gry Star Wars: Battlefront garść informacji na temat nadchodzącego shootera w klimatach Gwiezdnych Wojen. Są to odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez graczy na innych stronach powiązanych z produkcją. Pierwsze z nich dotyczy przechodzenia misji w trybie podzielonego ekranu, umożliwiającego grę dwóm osobom z jednego urządzenia. Niestety, opcja split-screen będzie dostępna tylko dla użytkowników konsol – pecetowcom będzie musiała wystarczyć gra z wykorzystaniem połączenia sieciowego. Everett wspomniał też, że postępy w trakcie misji nie będą przekładać się na rozgrywkę multiplayer, choć zdobyte za wykonywanie zadań kredyty będzie można przeznaczyć na odblokowanie niedostępnej z początku zawartości.

Dwa pozostałe pytania dotyczyły pojazdów. Miłośnicy latania będą niepocieszeni, gdyż twórcy nie przewidują możliwości pokierowania Y-Wingiem. Zamiast tego będzie on pełnił rolę wzywanego przez gracza wsparcia, choć i to nie będzie dostępne we wszystkich trybach rozgrywki. Ponadto Everett wyjaśnił mechanikę pojawiania się pojazdów w trakcie Walker Assault – nie będą one znajdowały się od razu na mapie. Zamiast tego gracze będą musieli zebrać znajdźki, które po aktywacji natychmiast umieszczą gracza za sterami danego wehikułu. Co więcej, owe power-upy trzeba będzie wykorzystać w określonym czasie po zebraniu.

Star Wars: Battlefront to kontynuacja serii shooterów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen, której ostatnia część ukazała się w 2004 roku. Tytuł ma być dostępny na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, przy czym główną atrakcją ma być rozgrywka multiplayer (choć nie zabraknie też misji dla jednego lub dwóch graczy). Premiera gry ma nastąpić 17 listopada tego roku (19 listopada w Polsce), ale twórcy zapowiedzieli, że nie zawahają się przesunąć daty wydania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Star Wars: Battlefront

Star Wars: Battlefront