Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 11:00

autor: Renox

Tekken X Street Fighter nadal w produkcji

Katsuhiro Harada z firmy Bandai Namco przyznał podczas jednego z wywiadów, że zapowiedziana w 2010 roku gra Tekken X Street Fighter cały czas znajduje się w produkcji. Jednak i tym razem zabrakło konkretów na temat choćby przypuszczalnej daty premiery kolejnej części wirtualnych bijatyk.

Tekken X Street Fighter cały czas znajduje się w produkcji. - Tekken X Street Fighter nadal w produkcji - wiadomość - 2015-07-14
Tekken X Street Fighter cały czas znajduje się w produkcji.

Tekken X Street Fighter to kolejna część wirtualnych bijatyk, która zapowiedziana została na imprezie Comic Con w San Diego w 2010 roku. Od tamtego czasu minęło już pięć lat, dlatego też chyba nikogo nie dziwi fakt, że niektóre osoby uważają wspomniany tytuł za martwy lub cały czas jeszcze konający. Stosunkowo regularnie otrzymujemy jednak zapewnienia, że gra nadal jest tworzona. I nie inaczej jest w przypadku niniejszej nowinki. Katsuhiro Harada z firmy Bandai Namco przyznał podczas wywiadu z magazynem Famitsu, że omawiana gra – mimo wszystko - cały czas znajduje się w produkcji.

Przedstawiciel japońskiego producenta stwierdził, że ekipa zajmująca się Tekken X Street Fighter dawno temu zatwierdziła listę postaci i skończyła już pracę nad trójwymiarowymi modelami oraz ich ruchami. Informacja ta bez wątpienia daje fanom nadzieję, chociaż trzeba przyznać otwarcie, że jak na grę tworzoną od najprawdopodobniej pięciu lat nie zdziałano dotąd zbyt wiele. Tym bardziej, że analogicznie produkowany przez Capcom crossover Street Fighter X Tekken znajduje się na rynku od trzech lat i zebrał jak dotąd całkiem przyzwoite oceny – 84 (PS3), 83 (X360) oraz 79 (PC) punktów w serwisie Metacritic.

Harada pracował ostatnio nad sporą liczbą innych projektów, jak Tekken 7, Pokkén Tournament czy Summer Lesson na sprzęt rzeczywistości wirtualnej Project Morpheus, więc być może natłok obowiązków w jakiś sposób zmusił go do przesunięcia w czasie prac nad omawianą bijatyką. Producent zapewnia jednak, że proces tworzenia Tekken X Street Fighter znajduje się już w dalekim stadium. Pozostaje zatem ponownie uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne, oby bardziej konkretne informacje na temat gry.