Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONE
Okładka Fragments of Him (PC)

Fragments of Him

Oryginalna gra przygodowa, opracowana przez holenderskie, niezależne studio SassyBot.

Przygodowe

Okładka Fragments of Him (PC)

data premiery gry:

3maj2016

PC

1cze2016

XONE

Fragments of Him to wydana na pecety gra przygodowa. Tytuł opracowało holenderskie studio SassyBot i stanowi on rozwinięcie pomysłów z ciepło przyjętego darmowego prototypu pod tym samym tytułem, który opracowano w ciągu 48 godzin na zorganizowany w 2013 roku konkurs Ludum Dare 26.

Scenariusz obraca się wokół tragicznej śmierci młodego mężczyzny imieniem Will, który stracił życie w wypadku samochodowym. Pozostawił po sobie zrozpaczonych przyjaciół oraz członków rodziny i gra opowiada o tym, jak wszyscy ci ludzie próbują poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby.

Wśród tych postaci jest Harry, czyli partner życiowy Willa, który po śmierci ukochanego powraca do pustego mieszkania pełnego przedmiotów przypominających mu zmarłego. Drugim żałobnikiem jest Sarah, czyli bliska przyjaciółka obu mężczyzn. Listę zamyka Mary – babcia Willa, która czuje się samotna i zdradzona przez otaczających ją ludzi.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, choć nie kierujemy żadną konkretną postacią. Zamiast tego jesteśmy czymś w rodzaju bezosobowego obserwatora, stanowiącego ucieleśnienie psychiki każdego z bohaterów. Podczas zabawy otrzymujemy okazję odtworzenia ostatnich wspomnień z udziałem Willa, jak również rozegrania wydarzeń mających miejsce już po jego śmierci. Poprzez podejmowanie decyzji wpływamy na dalszy rozwój opowieści i ostatecznie możemy w ten sposób ukształtować finalny los wszystkich postaci.

Cała zabawa sprowadza się w praktyce do śledzenia opowiadanej historii i wpływania na jej przebieg. W grze nie ma natomiast typowych zagadek logicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Fragments of Him

Wymagania wiekowe Fragments of Him

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fragments of Him

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 2.10 GHz, 6 GB, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7

Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot
Fragments of Him - zapowiedziano narracyjną przygodówkę studia SassyBot

wiadomość14 lipca 2015

Zespół SassyBot pracuje nad narracyjną przygodówką Fragments of Him, która opowie o losach kilku postaci próbujących poradzić sobie ze stratą bliskiej im osoby. Projekt zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One.

PC
XONE