Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka World War Toons (PS4)

World War Toons

Nastawiona na tryb wieloosobowy, kreskówkowa strzelanina FPS w realiach II wojny światowej, za której powstanie odpowiada studio Reload Games, założone przez byłych pracowników Infinity Ward.

Akcji | FPP | II wojna światowa | czołgi | FPS | multiplayer | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka World War Toons (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PC PS4

World War Toons to wydana na PS4 i PC strzelanka nastawiona na tryb wieloosobowy. Opracował ją zespół Reload, założony przez byłych pracowników znanego z cyklu Call of Duty studia Infinity Ward.

Gra nie oferuje trybu kampanii, a zabawa koncentruje się na sieciowych bitwach toczonych między dwiema drużynami – Aliantów oraz żołnierzy należących do wojsk państw Osi. Akcję obserwujemy z oczu postaci, zaś rozgrywka przypomina klasyczne FPS-y. Jednocześnie duży nacisk położono na kierowanie czołgami. Całość utrzymana jest w mocno humorystycznej atmosferze i autorzy nie zawracali sobie głowy kwestiami związanymi z realizmem historycznym.

Gra oferuje kilka klas, w tym m.in. standardowego żołnierza piechoty, oficera, snajpera i uzbrojonego w ciężkie działko tzw. heavy. Każdy typ postaci posiada własne uzbrojenie. Jednocześnie dokonany przed meczem wybór nie jest ostateczny i gracze mają możliwość zmiany klasy podczas rozgrywki. Aby to zrobić konieczne jest jedynie zebranie przypisanej do danej grupy broni, którą pozostawią na mapach polegli.

World War Toons powstało w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Zapewniło to grze wysoki poziom detali i atrakcyjne efekty graficzne, ale jednocześnie całość została wykonana w mocno kreskówkowej stylistyce. Warto dodać, że produkcja oferuje pełne wsparcie dla technologii VR.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do World War Toons

Klasyfikacja PEGI World War Toons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse
Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse

wiadomość5 grudnia 2015

Poznaliśmy kolejne tytuły, które wykorzystają okulary wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Będzie to strzelanka World War Toons, symulator ściągania podczas klasówki Classroom Aquatic, gra wyścigowa Distance i produkcja eksploracyjna Eclipse.

Zapowiedziano World War Toons - sieciową strzelankę od byłych pracowników Infinity Ward
Zapowiedziano World War Toons - sieciową strzelankę od byłych pracowników Infinity Ward

wiadomość14 kwietnia 2015

Założone przez byłych pracowników zespołu Infinity Ward studio Reload ujawniło sieciową strzelankę World War Toos. Gra osadzona zostanie w komediowej wersji II wojny światowej, a w bitwach będą brać udział zarówno żołnierze piechoty, jak i czołgi.

PC
PS4