Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4
Okładka Classroom Aquatic (PC)

Classroom Aquatic

Kolejny przedstawiciel gatunku nietypowych symulatorów opracowany z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej, będący debiutancką produkcją niezależnego studia Sunken Places.

Symulacje | FPP | humorystyczne | crowdfunding | pod wodą | indie | Oculus Rift | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Classroom Aquatic (PC)

data premiery gry:

maj2020

PC PS4

Classroom Aquatic na PC i PS4 to gra przeznaczona na okulary wirtualnej rzeczywistości (PlayStation VR, Oculus Rift) od niewielkiego, niezależnego studia Sunken Places. Tytuł jest przedstawicielem gatunku zabawnych symulatorów pokroju I Am Bread, Job Simulator czy też Goat Simulator. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z… edukacją.

Mechanika

Co prawda Classroom Aquatic na PC i PS4 nie jest typowym programem szkoleniowym przeznaczonym dla najmłodszych, którzy poprzez różnego rodzaju mini gierki poznają kolory, kształty, rozwiązują proste zadania itd., ale faktem jest, że akcja produkcji rozgrywa się w szkole, a naszym zadaniem jest ściąganie. Gracze wcielają się bowiem w nurka, który w ramach wymiany międzyszkolnej trafił do podwodnego świata delfinów. Jak wszyscy dobrze wiemy, zwierzęta te są bardzo inteligentne, więc kolejne klasówki nie sprawiają im większych problemów, ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej w naszym przypadku. By nie wyjść na umysłową niedorajdę, musimy więc ukradkiem zaglądać w sprawdziany kolegów siedzących w naszym pobliżu i odpisywać odpowiedzi. Podczas ściągania należy jednak być bardzo ostrożnym, by nie zobaczył nas nauczyciel, a dodatkowo nie możemy zbyt nachalnie zgapiać od delfinów, ponieważ mogą one na nas naskarżyć.

Kwestie techniczne

Akcja Classroom Aquatic na PC i PS4 obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby, a oprawa graficzna została zrealizowana w kreskówkowym, zabawnym stylu. Produkcja nie wygląda olśniewająco, ale przyjęta konwencja sprawia, że grze łatwo jest wybaczyć wiele niedoróbek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Wymagania wiekowe Classroom Aquatic

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Classroom Aquatic

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP

Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse
Na PlayStation VR ukaże się World War Toons, Classroom Aquatic, Distance i Eclipse

wiadomość5 grudnia 2015

Poznaliśmy kolejne tytuły, które wykorzystają okulary wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Będzie to strzelanka World War Toons, symulator ściągania podczas klasówki Classroom Aquatic, gra wyścigowa Distance i produkcja eksploracyjna Eclipse.

PC
PS4