Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Minecraft: Education Edition (PC)

Minecraft: Education Edition PC

Specjalna edycja kultowego Minecrafta firmy Mojang AB, przygotowana we współpracy z koncernem Microsoft pod kątem wykorzystania w szkolnictwie.

Przygodowe | FPP | TPP | sandbox | edukacyjne | survival | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Minecraft: Education Edition (PC)

data premiery gry w wersji PC:

9czerwca2016

wczesny dostęp

1listopada2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Minecraft: Education Edition to specjalna wersja gry Minecraft. Produkcja przeznaczona na PC została dostosowana na potrzeby szkolnictwa, oferując rozmaite udogodnienia dla uczniów i nauczycieli, np. ulepszone mapy ze współrzędnymi, możliwość importowania i eksportowania światów czy też udoskonalony multiplayer dla maksymalnie 40 osób. Przy pomocy tego oprogramowania nauczyciele mogą w ciekawy sposób przekazywać wiedzę na wiele tematów – od fizyki, przez matematykę, aż po naukę języków. Dodatkowo uczniowie uczą się współpracy, komunikacji i nie tylko. Minecraft: Education Edition pierwotnie zadebiutowało w 2011 roku pod nazwą MinecraftEdu. W 2016 roku firma Microsoft wykupiła jednak oprogramowanie, a rzeczona produkcja jest jego ulepszoną wersją, powstałą przy współpracy z twórcami oryginału - Joelem Levinem i Santerim Koivisto.

Tytuł dostępny jest tylko dla szkół, muzeów, bibliotek i innych organizacji związanych ze szkolnictwem i nauczaniem. By korzystać z oprogramowania, należy wykupić specjalną licencję. Zwykli klienci nie mogą nabyć Minecraft: Education Edition.

Mechanika

Minecraft: Education Edition na PC to tak naprawdę zwykły Minecraft z pewnymi usprawnieniami. Oznacza to, że program opiera się na zabawie w survival i budowanie rozmaitych konstrukcji przy pomocy dostępnych w grze surowców. Produkcja nie różni się niczym od pierwotnej wersji w kwestii samej mechaniki rozgrywki. Proceduralnie generowany świat stworzony jest więc z trójwymiarowych bloków, a przez jego eksplorację uzyskujemy dostęp do nowych elementów, z których wytwarzamy bardziej zaawansowane narzędzia, pozwalające na konstruowanie coraz wymyślniejszych projektów. Minecraft: Education Edition umożliwia to wszystko, a dodatkowo posiada rozmaite ułatwienia oraz funkcje pozwalające m.in. na zapisywanie prac uczniów, tworzenie ich wirtualnego portfolio, spersonalizowanych profili itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-40  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.8 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Minecraft: Education Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Minecraft: Education Edition

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB GeForce 6600 lub lepsza
  • Windows XP/Vista/7/8
The Caves and Cliffs Update - Minecraft z ogromną aktualizacją i 136 mln graczy
The Caves and Cliffs Update - Minecraft z ogromną aktualizacją i 136 mln graczy

wiadomość4 października 2020

Wydarzenie Minecraft Live 2020 obfitowało w informacje o przyszłości cyklu. Gracze poznali zawartość aktualizacji The Caves and Cliffs oraz wybrali nowego moba drogą głosowania. Deweloperzy zdradzili też liczbę aktywnych graczy.

Minecraft - stacja kosmiczna i ludzkie oko dostępne do zwiedzania za darmo
Minecraft - stacja kosmiczna i ludzkie oko dostępne do zwiedzania za darmo

wiadomość25 marca 2020

Firma Microsoft postanowiła udostępnić za darmo część lekcji z edukacyjnej wersji Minecrafta. Dzięki temu możemy teraz zwiedzić replikę stacji kosmicznej ISS, stolicę USA czy też wnętrze ludzkiego oka w grze. Dostępne są także materiały pozwalające na poznanie greckiej historii czy zostanie biologiem morskim.

Wieści ze świata (Call of Duty 3, Rocket League, Minecraft: Education Edition) 23/9/2016
Wieści ze świata (Call of Duty 3, Rocket League, Minecraft: Education Edition) 23/9/2016

wiadomość23 września 2016

Dziś piszemy o udostępnieniu Call of Duty 3 na Xboksie One dzięki wstecznej kompatybilności, zapowiedzi aktualizacji AquaDome do Rocket League i o dacie premiery Minecraft: Education Edition. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Minecraft: Education Edition - Microsoft inwestuje w edukacyjnego Minecrafta
Minecraft: Education Edition - Microsoft inwestuje w edukacyjnego Minecrafta

wiadomość19 stycznia 2016

Firma Microsoft kupiła oprogramowanie MinecraftEdu, będące grą Minecraft dostosowaną na potrzeby szkolnictwa. Latem bieżącego roku koncern wypuści ulepszoną wersję oprogramowania pod nazwą Minecraft: Education Edition.