Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2021, 17:37

autor: Karol Laska

Minecraft - Microsoft zaprasza na interaktywne seminaria z historii feminizmu

W ramach projektu Minecraft: Education Edition odbędą się interaktywne lekcje z zakresu dziejów feminizmu dotyczące działalności Emmeline Pankhurst, liderki ruchu sufrażystek, jak i historii pakistańskiej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, Malali Yousafzai. Wszystko to w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet.

W SKRÓCIE:
  1. 18 marca o godzinie 18:00 czasu polskiego odbędą się webinary na temat historii feminizmu w ramach projektu Minecraft: Education Edition;
  2. skupią się na zasłużonych postaciach Emmeline Pankhurst oraz Malali Yousafzai.

W 2016 roku Mojang i Microsoft wydały na świat bardzo ciekawy projekt pod tytułem Minecraft: Education Edition, będący tak naprawdę rozszerzoną wersją popularnej gry sandboxowej przeznaczoną do edukacji szkolnej, z której korzystać mogą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Produkcja ta spisuje się wyśmienicie szczególnie w czasach nauczania zdalnego, kiedy to pedagodzy dwoją się i troją, by zrekompensować dzieciom brak możliwości czerpania wiedzy w przeznaczonych do tego placówkach.

Minecraft: Education Edition jest regularnie wykorzystywany jako źródło interaktywnych lekcji bądź wykładów. Jednym z najnowszych pomysłów w ramach tego projektu jest opowiedzenie o istotnych dla historii feminizmu postaciach w związku z dopiero co minionym Międzynarodowym Dniem Kobiet. 18 marca o godzinie 18:00 czasu polskiego odbędzie się webinar, w którym udział możecie potwierdzić na stronie Microsoftu. Co ciekawego będzie można z niego wynieść?

Podjęte na nim zostaną dwa ważne tematy. Po pierwsze, usłyszymy co nieco o historii sufrażystek, a więc ruchu aktywistycznego walczącego o obywatelskie prawa dla kobiet (w tym między innymi o możliwość oddawania głosów w wyborach politycznych). Seminarium skupi się po części na osobie Emmeline Pankhurst, czyli liderki sufrażystek doby wiktoriańskiej.

Minecraft - Microsoft zaprasza na interaktywne seminaria z historii feminizmu - ilustracja #1
Uczniowie będą mogli za pośrednictwem Minecrafta zbudować szkołę dla pakistańskich nastolatek. Źródło: Mojang

Poza tym przedstawiona zostanie historia Malali Yousafzai, czyli laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, która działa na rzecz praw kobiet w pogrążonym w konfliktach wewnętrznych i zewnętrznych Pakistanie. W 2015 roku otworzyła szkołę przeznaczoną dla nastoletnich dziewczyn.

Webinary poprowadzą wykształceni na tych płaszczyznach uczeni tacy jak Felisa Ford, Natasha Rachell oraz Ken Shelton.

  1. Strona internetowa Minecraft: Education Edition
  2. Strona internetowa Xbox Game Studios