Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2020, 15:57

autor: Bebop

The Caves and Cliffs Update - Minecraft z ogromną aktualizacją i 136 mln graczy

Wydarzenie Minecraft Live 2020 obfitowało w informacje o przyszłości cyklu. Gracze poznali zawartość aktualizacji The Caves and Cliffs oraz wybrali nowego moba drogą głosowania. Deweloperzy zdradzili też liczbę aktywnych graczy.

The Caves and Cliffs Update - Minecraft z ogromną aktualizacją i 136 mln graczy - ilustracja #1
Wraz z nową aktualizacją do Minecrafta zawitają stalagmity i stalaktyty.
W SKRÓCIE:
  1. Minecraft doczeka się rozbudowanej aktualizacji Caves and Cliffs, która wprowadzi m.in. nowe bloki, receptury i metody wydobycia.
  2. Do gry trafi nowy mob - Glow Squid. Fani wybrali go poprzez głosowanie.
  3. Mojang Studios pochwaliło się liczbą aktywnych graczy w miesiącu - przekroczyła ona już 136 mln osób.

3 października odbyło się wydarzenie Minecraft Live 2020, na które uwagę powinni zwrócić wszyscy miłośnicy serii tworzonej przez Mojang Studios. Podczas ponad dwugodzinnej prezentacji pokazano wiele planowanych nowości. Bardzo ciekawie prezentuje się przyszłość klasycznego Minecrafta, który otrzyma imponującą aktualizację Caves and Cliffs oraz nowego moba.

Deweloperzy nie zapomnieli także o spin-offie Minecraft: Dungeons - najciekawsze informacje o tej grze zebraliśmy dla Was w tym newsie.

Caves and Cliffs Update to największa aktualizacja Minecrafta od lat

Gracze doczekali się wreszcie zapowiedzi usprawnień, o które prosili od wielu lat. Wraz z najnowszą aktualizacją - zgodnie z tytułem - gruntownym zmianom ulegną jaskinie oraz góry. Objawi się to m.in. w systemie wydobycia, wspinaczki etc. Niestety, z uwagi na dużą ilość pracy nad wspomnianą zawartością, nowości nie zadebiutują wcześniej niż latem 2021 roku.

Minecraft: Caves and Cliffs Update - zawartość:

  • nowa generacja gór oraz jaskiń, która wprowadzi niespotykane wcześniej bloki (np. stalagmity),
  • nowe moby (m.in. agresywny Warden, przyjazny Axolotl oraz... koza!),
  • receptury do craftingu,
  • rudy (np. miedzi i kryształu),
  • szereg usprawnień gameplayowych, m.in. lepsze zarządzanie ekwipunkiem,
  • nowe sposoby wydobywania zasobów wzorowane na archeologii i wiele innych.

Fani wybrali nowego moba do Minecrafta

Podczas wydarzenia odbyło się głosowanie, dzięki któremu gracze mogli wybrać nowego moba, jaki dołączy do znanych istot. Kandydatów na to miejsce było trzech: Moobloom, Iceologer i Glow Squid. Ostatecznie większością głosów społeczności mógł pochwalić się ostatni z nich.

Turniej dla uczniów w Minecraft: Education Edition

Chciałoby się rzec, że Minecraft, ucząc bawi, bawiąc uczy. Na pewno tak jest w przypadku Minecraft: Education Edition, czyli wersji gry, która powstała z myślą o szkolnictwie. Nauczyciele oraz uczniowie mogą wykorzystywać ją do rozwijania umiejętności oraz kreatywnego myślenia. Być może teraz też coś wygrają. Wszystko za sprawą pierwszego w historii międzynarodowego turnieju - Global Build Championship.

Event skierowany jest do uczniów, którzy staną przed kreatywnym zadaniem. Zespół złożony z maksymalnie 3 osób będzie musiał przygotować przestrzeń, w której swobodnie będą mogli koegzystować ludzie oraz zwierzęta. Nauczyciele oraz opiekunowie mogą zgłaszać swoich podopiecznych i ich projekty za pośrednictwem oficjalnej strony, zapisy potrwają do 6 listopada. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 4 grudnia.

Warto także wspomnieć, że do Minecraft: Education Edition zawitają lekcje na temat równości rasowej oraz ruchów na rzecz praw obywatelskich.

Minecraft miesięcznie ma ponad 136 milionów aktywnych użytkowników

Produkcja studia Mojang nie zwalnia tempa, producenci pochwalili się kolejnymi statystykami dotyczącymi użytkowników. Trzeba przyznać, że wyglądają one naprawdę imponująco. Miesięcznie grę odpala przeszło 136 milionów graczy, a na wynik ten wpływ miał koronawirus.

Deweloperzy zdradzili, że od początku epidemii w trybie multiplayer nastąpił wzrost aktywności sięgający aż 90%. Minecrafta odpalali nawet mieszkańcy Antarktydy i Watykanu. Jak widać, COVID-19 oraz związany z nim „lockdown” przyczyniły się do ogromnego skoku popularności gry.

  1. Recenzja gry Minecraft
  2. Poradnik do gry Minecraft
  3. Oficjalna strona Minecrafta