Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2020, 11:05

Minecraft: Dungeons otrzyma cross play; pokazano kolejne dodatki

Jeszcze w tym roku posiadacze Minecraft: Dungeons zagrają ze sobą razem niezależnie od posiadanej platformy. Ujawniono wsparcie dla cross-play, zapowiedziano także kolejne DLC.

Minecraft: Dungeons otrzyma cross play; pokazano kolejne dodatki - ilustracja #1
Świat Minecrafta będzie rozwijany jeszcze długo.
W SKRÓCIE:
  1. Minecraft: Dungeons jeszcze w tym roku otrzyma opcję wspólnej gry między PC, PS4, XOne i Switchem.
  2. W grudniu do sprzedaży trafi trzecie DLC - Howling Peak.
  3. W 2021 roku pojawią się przynajmniej trzy kolejne rozszerzenia.

Minecraft: Dungeons ma przed sobą miesiące wypełnione atrakcjami. W trakcie wczorajszego wydarzenia Minecraft Live 2020 ujawniono nadchodzące dodatki do gry. Zanim jednak przejdziemy do nowej zawartości - najważniejsza informacja. Minecraft: Dungeons otrzyma pełne wsparcie dla opcji cross-play, dzięki czemu razem zagrają posiadacze gry na PS4, PC, Xboksie One i Nintendo Switchu. Aktualizacja pojawi się do końca tego roku.

W grudniu udostępnione zostanie trzecie rozszerzenie. Howling Peak doda do Minecraft: Dungeons nową wyspę z kolejnymi lokacjami, nowe potwory i wariacje już obecnych, paczkę nowych przedmiotów, dopałek i ekwipunku. Razem z DLC udostępniona zostanie darmowa aktualizacja poprawiająca błędy, usprawniająca balans gry i oferująca nowości dla wszystkich graczy:

  • poziom trudności Apocalypse Plus;
  • zwiększony maksymalny poziom postaci;
  • nowe modyfikatory i przedmioty do odkrycia.

Mojang nie ma zamiaru porzucać wsparcia dla grypo wydaniu grudniowego DLC. Trwają już prace nad następnymi dodatkami. Nie ujawniono o nich zbyt wiele informacji. Wiemy jedynie, że odwiedzimy kolejne lokacje w Otchłani, Endzie oraz trafimy do podwodnego biomu. Każdemu rozszerzeniu towarzyszyć będzie pomniejsza aktualizacja dodająca nowe przedmioty, podnosząca poziom trudności i usprawniająca grę.

Zapowiedzi, które firma Mojang przedstawiła w trakcie Minecraft Live 2020, pokazują, że studio jest zadowolone z popularności Minecraft: Dungeons wśród graczy. Wsparcie, jakie otrzyma ten tytuł, może wyłącznie cieszyć. Po dosyć ubogim starcie gra staje się coraz bardziej atrakcyjnym kąskiem. Trzymamy kciuki za rychłą zapowiedź wersji na nową generację konsol.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft: Dungeons
  2. Recenzja gry Minecraft: Dungeons – prawie jak Diablo, tylko dla dzieci
  3. Minecraft Dungeons – poradnik do gry