Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2017, 20:00

autor: Michał Marian

Black Desert z aż dwiema nowymi klasami – Wieści MMO (11/04/2017)

Dziś przyglądamy się najnowszym doniesieniom ze świata Black Desert (zapowiedź gigantycznej aktualizacji), sprawdzamy, co nowego słychać w Tree of Savior, wyglądamy rychłego nadejścia kolejnej łatki do Neverwinter (Shroud of Souls), a także analizujemy pierwszy zapis rozgrywki w Secret World Legends.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się prawdziwemu wysypowi nowości w Black Desert, sprawdzamy zawartość najnowszego uaktualnienia Neverwinter, śledzimy pierwsze zapisy rozgrywki z odświeżonego The Secret World, a także wspominamy o specjalnym wydarzeniu trwającym w świecie Tree of Savior.

Black Desert z aż dwiema nowymi klasami – Wieści MMO (11/04/2017) - ilustracja #1

Black Desert

Zachodnie wydanie Black Desert otrzyma w najbliższym czasie mnóstwo nowości. Na pierwszy plan wysuwa się nadchodzące lada moment „przebudzenie” klasy Dark Knight, która okazała się (według przedstawicieli Kakao Games) najpopularniejszą klasą ostatnich tygodni. Standardowo – zadanie, którego ukończenie jest podstawowym wymogiem otrzymania dostępu do transformacji oraz dodatkowego zestawu umiejętności, otrzymamy po osiągnięciu 56. poziomu doświadczenia. Vediant to zestaw mrocznych mieczy, które nieustannie krążą wokół Dark Knighta, umożliwiając mu wysysanie życia z wrogów oraz ich anihilację z dystansu.

Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak zakres planów rozwoju Black Desert ujawnionych przez przedstawicieli koreańskiego zespołu wydawcy, co miało miejsce na ich oficjalnym kanale Twitch zaledwie kilka dni temu. Fani gry z pewnością zacierają ręce w zadowoleniu – deweloperzy zamierzają bowiem wprowadzić:

  • Nowe klasy postaci – Strikera specjalizującego się w walce wręcz oraz jedną dotąd nieujawioną,
  • możliwość wspinaczki,
  • podróżowanie statkami powietrznymi,
  • Belle – największego przeciwnika w grze,
  • nowe miasto i tereny,
  • battleground PvE,
  • system wojen o nody (Militia System),
  • przebudowa systemu gildyjnego,
  • poprawiony balans postaci,
  • mniejsze i większe zmiany w grafice, UI oraz dźwiękach.

Brzmi naprawdę znakomicie – pozostaje jedynie wyczekiwać dalszych informacji, bowiem na razie data premiery nowej zawartości owiana jest tajemnicą.

Tree of Savior

Począwszy od dziś, aż do 25 kwietnia w świecie Tree of Savior dostępne jest specjalne wydarzenie zatytułowane Cherry Blossom Heroes. By wziąć udział w zabawie, należy udać się do Vubbes’ Lair (za pomocą Event Notice Board) i zmierzyć się z dwuetapowym wyzwaniem. Najpierw stawimy czoła fali przeciwników i pozbieramy Dark Crystals niezbędne do aktywacji portalu, który przeniesie nas przed oblicze finałowych bossów. Nagrodą za ich zgładzenie jest Cherry Blossom Cube zawierający jeden przedmiot z długiej listy. Jeden haczyk – by w ogóle móc podjąć rękawicę, wymagane jest posiadanie przynamniej 70. poziomu doświadczenia.

Wspomniane zadanie można wykonać dwa razy dziennie (trzy dla posiadaczy Tokena). Warto pamiętać, że niewykorzystane kostki znikną z naszego ekwipunku po zakończeniu wydarzenia.

Neverwinter

Już 2 maja na komputerach PC zadebiutuje najnowsza aktualizacja Neverwinter. Posiadacze konsol dołączą do grona szczęśliwców niestety dopiero późną wiosną. Shroud of Souls, bo tak zatytułowane będzie wspomniane uaktualnienie, skupiać się będzie przede wszystkim na rozwinięciu i uzupełnieniu linii fabularnej, którą zapoczątkowano w dodatku The Cloaked Ascendancy. Rzecz jasna rozszerzenie przyniesie również kilka innych usprawnień oraz nowości – m.in. możliwość płynnej zmiany buildów prowadzonej postaci, dodatkowe wyposażenie, a także „miejsce spotkań” dla gildii i wydarzenie związane z oblężeniami ich siedzib.

Secret World Legends

Choć trwające obecnie zamknięte beta-testy Secret World Legends wciąż objęte są klauzulą poufności, przedstawiciele studia FunCom chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z rozgrywki za pomocą oficjalnego kanału firmy w serwisie Twitch. Opublikowany niedawno gameplay prezentuje początkowe etapy rozgrywki i choć nie wygląda diametralnie różnie od swojego poprzednika (tj. The Secret World), to wprawne oko weterana produkcji z pewnością dostrzeże szereg zmian w mechanice, interakcji ze światem przedstawionym oraz samym sposobie sterowania. Walka wygląda teraz znacznie dynamiczniej i jakby płynniej, a odświeżony interfejs naprawdę cieszy. Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionym materiałem.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.