Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2015, 18:00

Przegląd MMO (04/02/2015) – m.in. Black Desert, DC Universe Online, Guild Wars 2

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. opóźniony start beta-testów rosyjskiej wersji Black Desert, koniec ograniczeń platformowych w DC Universe Online oraz nadejście pierwszego dodatku do Guild Wars 2.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. opóźnienie startu testów rosyjskiej wersji Black Desert, rychłe zniesienie ograniczeń platformowych w DC Universe Online, a także zapowiedź pierwszego pełnoprawnego dodatku do Guild Wars 2. Ponadto wspominamy o takich grach jak Gloria Victis, Neverwinter oraz Star Trek Online.

Black Desert

Zła wiadomość dla wszystkich niecierpliwie wyczekujących nadejścia Black Desert – opóźni się start beta-testów rosyjskiej wersji gry. Wydawca, firma GameNet, tłumaczy poślizg przedłużającym się tłumaczeniem zawartości z języka koreańskiego oraz potrzebą dokładnego sprawdzenia wszystkich systemów i mechanizmów rozgrywki. Zamknięte beta-testy mają ruszyć wiosną bieżącego roku (nie znamy dokładnej daty), co pozwala spekulować, że otwarte testy rozpoczną się najprawdopodobniej dopiero latem. Na pocieszenie zamieszczamy prawie 10-minutowe wideo pokazujące jak w świecie Black Desert wygląda typowe PvP w skali mikro.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Desert

DC Universe Online

Już niebawem wszyscy gracze DC Universe Online, niezależnie od posiadanej platformy sprzętowej, będą mogli cieszyć się wspólną grą. Przedstawiciele wydawcy oficjalnie zapowiedzieli bowiem rychłe wprowadzenie tzw. Cross Play’u, który ostatecznie usunie dotychczasowy podział na graczy konsolowych (PS3 i PS4) oraz pecetowych. Co będzie to oznaczać w praktyce? Przede wszystkim znacznie większą populację na serwerach, a także krótszy czas oczekiwania na instancje. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty implementacji powyższego systemu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DC Universe Online

Guild Wars 2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i przypuszczeniami przedstawiciele studia ArenaNet oficjalnie zapowiedzieli nadejście pierwszego pełnoprawnego dodatku do Guild Wars 2. Heart of Thorns wprowadzi do świata Tyrii m.in. nową klasę postaci (Revenant), system Mastery, nieznany dotąd obszar w The Heart of Maguuma, siedziby gildii, kolejny tryb PvP (Stronghold) oraz masę mniejszych i większych ulepszeń w rozgrywkach WvW. Pełny wykaz planowanych nowości znajdziecie pod tym adresem.

Kilka dni po wspomnianej zapowiedzi Colin Johanson, jeden z głównych projektantów studia Arena Net, powiedział w rozmowie z przedstawicielem serwisu Eurogamer:

Nigdy nie zwiększymy maksymalnego poziomu doświadczenia dostępnego w grze, ani też nie dodamy nowych zestawów ekwipunku. Poziom oraz sprzęt, który posiadacie dziś będzie towarzyszył wam przez resztę waszej przygody z Guild Wars 2.

Tym samym potwierdził on wcześniejsze deklaracje, które Mike O'Brien, prezes studia, złożył podczas konferencji poświęconej oficjalnej zapowiedzi dodatku:

Obiecuję wam, że wasze wysokopoziomowe postacie ubrane w najlepszy dostępny sprzęt, które macie dziś, będą waszymi wysokopoziomowymi postaciami ubranymi w najlepszy dostępny sprzęt także jutro.

Takie zapowiedzi oznaczają jedno – twórcy Guild Wars 2 nie mają zamiaru podążać ścieżką utartą przez innych deweloperów z branży i wolą skupić się na rozwijaniu mechaniki oraz warstwy fabularnej swojej sztandarowej produkcji. Niestety, nie znamy jeszcze daty oficjalnej premiery dodatku, choć wiemy, że poprzedzą ją liczne testy i prezentacje.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Gloria Victis

W sieci pojawił się pierwszy nieoficjalny zapis z rozgrywki w wersję pre-alfa polskiego Gloria Victis. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem zanim zostanie on zablokowany przez twórców (wciąż obowiązuje bowiem Klauzula Poufności). Jeśli chcecie wspomóc autorów, zespół Black Eye Games, możecie zrobić to pod tym adresem. Każda dotacja przekraczająca próg 10 dolarów zostanie nagrodzona dostępem do wczesnej wersji produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gloria Victis

Neverwinter

Niebawem do świata Neverwinter trafi zupełnie nowa klasa postaci – Paladyn. Nie znamy jeszcze dokładnej daty jej debiutu, choć już teraz wiemy, że będzie darmowa i ogólnodostępna dla wszystkich graczy. Zainteresowani mogą zapoznać się z jej możliwościami w ramach serwera testowego, którego instrukcję obsługi znajdziecie pod tym adresem. Informacje na temat umiejętności oraz możliwości nowej profesji dostępne są tu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

Star Trek Online

Niedawno swoje 5. urodziny obchodził Star Trek Online. Z tej okazji twórcy gry, Cryptic Studios, przygotowali specjalną infografikę, z której dowiemy się m.in. o całkowitej ilości stworzonych kont (2.5 miliona), najpopularniejszej frakcji (Gwiezdna Flota), najczęściej wybieranej rasie (Ludzie) i wielu innych rzeczach.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Stark Trek Online