Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2015, 10:41

autor: Góral

Guild Wars 2 z darmową wersją; w Heart of Thorns pojawią się raidy

Studio ArenaNet poinformowało, że podstawowa wersja Guild Wars 2 jest od teraz dostępna za darmo, ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, które znikną po zakupie nadchodzącego dodatku Heart of Thorns.

Wczoraj informowaliśmy, że dodatek Heart of Thorns do gry MMORPG Guild Wars 2 trafi do sprzedaży 23 października. Natomiast dziś mamy do przekazania kolejną porcję ciekawych nowinek. Najważniejszą z nich jest ogłoszenie darmowej wersji popularnej produkcji. O ile posunięcie samo w sobie jest bardzo fajne i z pewnością zachęci sporo graczy do sprawdzenia tytułu, tak należy być świądowym, że bezpłatna edycja jest w pewien sposób ograniczona. Oczywiście można się nią bawić do woli, ale twórcy udostępniają w niej mniej slotów na postacie i ekwipunek. Restrykcje wprowadzono także na chat i aspekty ekonomiczne, by m.in. utrudnić życie spamerom. Ponadto osoby korzystające z darmowej wersji muszą osiągnąć 10 poziom w strefach startowych, 30 zanim zaczną korzystać z LFG i 60, by bawić się w World vs. World.

Guild Wars 2 w skrócie:
  • Gatunek: MMORPG
  • Deweloper: ArenaNet
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 28 sierpnia 2012 roku
  • Inne: 23 października bieżącego roku ukaże się dodatek Heart of Thorns, a podstawowa wersja udostępniana jest od teraz za darmo

Udostępnienie darmowego Guild Wars 2 deweloperzy wytłumaczyli faktem, że chcą by nowi gracze płacili tylko za najnowszą wersję produkcji. W związku z tym za dodatek trzeba będzie już zapłacić. Jeżeli więc chcecie rozpocząć swoją przygodę z uznanym MMO, to wystarczy udać się w to miejsce i dołączyć do zabawy. Pamiętajcie również, że wszystkie wspomniane wcześniej ograniczenia znikną, gdy zainwestujecie pieniądze w Heart of Thorns.

Kolejną informacją przekazaną przez ArenaNet są raidy, które zadebiutują wraz z nadchodzącym dodatkiem. Zabawa przeznaczona będzie dla maksymalnie dziesięciu osób i wymagać będzie sporych umiejętności oraz współpracy. Pierwsze wyzwanie pojawi się w momencie premiery rozszerzenia, a w późniejszym czasie otrzymamy dostęp do kolejnych.

Wraz z w Heart of Thorns w Guild Wars 2 zadebiutują raidy. - Guild Wars 2 z darmową wersją; w Heart of Thorns pojawią się raidy - wiadomość - 2015-08-30
Wraz z w Heart of Thorns w Guild Wars 2 zadebiutują raidy.
Guild Wars 2 z darmową wersją; w Heart of Thorns pojawią się raidy - ilustracja #2

Guild Wars 2 to jedna z popularniejszych gier MMORPG dostępnych na rynku. Produkcja ukazała się na komputerach osobistych w sierpniu 2012 roku i do dziś sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy. Tytuł oparty jest na modelu biznesowym buy-to-play, co oznacza, że po jego zakupie nie trzeba płacić abonamentu, ani korzystać z mikropłatności. Założenia te nie zmieniły się po premierze darmowej wersji „podstawki”, gdyż za jej najnowszą wersję (Heart of Thorns) musimy zapłacić.