Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2015, 10:41

autor: Góral

Guild Wars 2 z darmową wersją; w Heart of Thorns pojawią się raidy

Studio ArenaNet poinformowało, że podstawowa wersja Guild Wars 2 jest od teraz dostępna za darmo, ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, które znikną po zakupie nadchodzącego dodatku Heart of Thorns.

Wczoraj informowaliśmy, że dodatek Heart of Thorns do gry MMORPG Guild Wars 2 trafi do sprzedaży 23 października. Natomiast dziś mamy do przekazania kolejną porcję ciekawych nowinek. Najważniejszą z nich jest ogłoszenie darmowej wersji popularnej produkcji. O ile posunięcie samo w sobie jest bardzo fajne i z pewnością zachęci sporo graczy do sprawdzenia tytułu, tak należy być świądowym, że bezpłatna edycja jest w pewien sposób ograniczona. Oczywiście można się nią bawić do woli, ale twórcy udostępniają w niej mniej slotów na postacie i ekwipunek. Restrykcje wprowadzono także na chat i aspekty ekonomiczne, by m.in. utrudnić życie spamerom. Ponadto osoby korzystające z darmowej wersji muszą osiągnąć 10 poziom w strefach startowych, 30 zanim zaczną korzystać z LFG i 60, by bawić się w World vs. World.

Guild Wars 2 w skrócie:
  • Gatunek: MMORPG
  • Deweloper: ArenaNet
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 28 sierpnia 2012 roku
  • Inne: 23 października bieżącego roku ukaże się dodatek Heart of Thorns, a podstawowa wersja udostępniana jest od teraz za darmo

Udostępnienie darmowego Guild Wars 2 deweloperzy wytłumaczyli faktem, że chcą by nowi gracze płacili tylko za najnowszą wersję produkcji. W związku z tym za dodatek trzeba będzie już zapłacić. Jeżeli więc chcecie rozpocząć swoją przygodę z uznanym MMO, to wystarczy udać się w to miejsce i dołączyć do zabawy. Pamiętajcie również, że wszystkie wspomniane wcześniej ograniczenia znikną, gdy zainwestujecie pieniądze w Heart of Thorns.

Kolejną informacją przekazaną przez ArenaNet są raidy, które zadebiutują wraz z nadchodzącym dodatkiem. Zabawa przeznaczona będzie dla maksymalnie dziesięciu osób i wymagać będzie sporych umiejętności oraz współpracy. Pierwsze wyzwanie pojawi się w momencie premiery rozszerzenia, a w późniejszym czasie otrzymamy dostęp do kolejnych.

Wraz z w Heart of Thorns w Guild Wars 2 zadebiutują raidy. - Guild Wars 2 z darmową wersją; w Heart of Thorns pojawią się raidy - wiadomość - 2015-08-30
Wraz z w Heart of Thorns w Guild Wars 2 zadebiutują raidy.
Guild Wars 2 z darmową wersją; w Heart of Thorns pojawią się raidy - ilustracja #2

Guild Wars 2 to jedna z popularniejszych gier MMORPG dostępnych na rynku. Produkcja ukazała się na komputerach osobistych w sierpniu 2012 roku i do dziś sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy. Tytuł oparty jest na modelu biznesowym buy-to-play, co oznacza, że po jego zakupie nie trzeba płacić abonamentu, ani korzystać z mikropłatności. Założenia te nie zmieniły się po premierze darmowej wersji „podstawki”, gdyż za jej najnowszą wersję (Heart of Thorns) musimy zapłacić.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.