Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPSVANDPCXONEiOSPS4
Okładka The Deer God (Switch)

The Deer God

Oryginalna gra platformowa z elementami RPG i produkcji typu roguelike, opracowana przez niezależny zespół Cinopt Studios we współpracy z ekipą Crescent Moon Games. Akcję obserwujemy z boku, a w trakcie zabawy wcielamy się w myśliwego, który odrodził się w skórze jelenia.

Przygodowe | platformówki | elementy RPG | survival | crowdfunding | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji

Okładka The Deer God (Switch)

data premiery gry:

27lut2015

PC

1wrz2015

XONE

2wrz2015

AND

3wrz2015

iOS

25kwi2017

PS4 PSV

21gru2017

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Deer God na PC, AND itd. to oryginalna, klimatyczna gra platformowa z elementami RPG i naciskiem na kwestie survivalowe, poruszająca tematykę związaną z reinkarnacją oraz karmą. Tytuł jest efektem współpracy nieznanego szerzej Cinopt Studios z nieco bardziej doświadczoną ekipą Crescent Moon Games, znaną m.in. z gry Ravensword: Shadowlands oraz jej mobilnego pierwowzoru Ravensword: The Fallen King. Produkcja została częściowo sfinansowana dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter i zadebiutowała w pierwszej kolejności na komputerach PC oraz Mac. Zebrane środki pozwoliły także na przygotowanie konwersji na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, a także Xboksa One. W 2017 roku produkcja trafiła również na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest myśliwy, który na skutek wypadku ginie podczas polowania. W ramach swoistej pokuty za grzechy, mężczyzna odradza się jednak w skórze jelenia – czyli gatunku, na który niegdyś polował. Ze względu na survivalową naturę rozgrywki, zabawa nie ma określonego celu. W toku gry możemy jednak zrealizować pewne cele, takie jak osiągnięcie dostojnego wieku lub boskiego balansu karmy, odnalezienie wszystkich statuetek wiedzy czy przetrwanie dłużej od naszych znajomych. Elementy te w jakimś sensie sprawią, że nasze życie w ciele jelenia stanie się niejako „dopełnione”.

Mechanika

Akcja The Deer God toczy się w proceduralnie generowanym świecie, dzięki czemu każda kolejna rozgrywka przebiegać może w całkiem odmienny sposób. Zabawa sprowadza się w znacznej mierze do eksploracji, podczas której czekać nas będzie szereg zróżnicowanych zadań do wykonania oraz cała masa pułapek i zagadek logicznych do rozwiązania. Podczas gry spotkamy także inne gatunki zwierząt o różnym usposobieniu, z którymi przyjdzie nam wchodzić w interakcje, a czasem walczyć (np. żeby zdobyć uznanie samicy). Nie zabrakło także polujących na jelenie myśliwych, których za wszelką cenę musimy się wystrzegać.

Rozgrywkę rozpoczynamy jako mały jeleń, który w toku zabawy dorasta i zdobywa nowe umiejętności m.in. dzięki skrzętnie ukrytym statuom wiedzy, które posiadły mądrość przodków. Wśród wielu przydatnych zdolności naszego bohatera znalazły się takie jak ogniowa tarcza, bomba lodowa, „ostre” kopyto czy kłujące rogi. By szybciej rosnąć oraz uzupełnić nadwątlone siły, musimy też dbać o pożywienie, a różne rodzaje jedzenia wywierają na naszym zwierzęcym protagoniście różne efekty.

W grze dość ciekawie rozwiązano kwestię odradzania się postaci po ewentualnej śmierci. W The Deer God mamy generalnie tylko jedno życie, którego utrata oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od początku. Jeżeli jednak w toku rozgrywki postaramy się o potomka, możemy po śmierci odrodzić się w ciele jelonka. Ogromną rolę odgrywa tu jednak karma. Jeśli nasze uczynki w poprzednim życiu nie były wystarczająco dobre i zbyt często zdarzało nam się krzywdzić niewinne istoty, możemy np. odrodzić się jako roślinka i szybko zostać pożartym przez jakiegoś niepozornego króliczka.

Kwestie techniczne

The Deer Good zbudowane zostało na popularnym silniku Unity3D. Świat gry jest trójwymiarowy, jednak podobnie jak w klasycznych platformówkach, nasz bohater może poruszać się wyłącznie w dwóch płaszczyznach. Mimo 16-bitowej stylistyki, twórcy zadbali o szereg detali, takich jak system oświetlenia czy zmieniający się cykl dobowy. Rozgrywce towarzyszy zaś oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Evana Gipsona, który współpracował już z Crescent Moon Games przy okazji gry Mines of Mars.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do The Deer God

Klasyfikacja PEGI The Deer God

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Deer God

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Dual Core 1.4 GHz
 • 1 GB RAM
 • 150 MB HDD
 • Windows XP
 • Rekomendowane:
 • Intel Dual Core 2.2 GHz
 • 2 GB RAM
 • 150 MB HDD
 • Windows 7 (SP1)
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Jelenie, kromki chleba i robale - mobilne premiery tygodnia (m.in. The Deer God, Worms 4, I Am Bread)
Jelenie, kromki chleba i robale - mobilne premiery tygodnia (m.in. The Deer God, Worms 4, I Am Bread)

wiadomość4 września 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym The Deer God, Worms 4, I Am Bread, Unkilled oraz Walking War Robots.

PC
XONE
iOS
AND
PS4
PSV
Switch