Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2015, 10:36

autor: Góral

Pełna wersja Prison Architect zapowiedziana na październik

Popularna gra strategiczno-ekonomiczna Prison Architect, dostępna obecnie w ramach wczesnego dostępu, ukaże się w pełnej wersji w październiku bieżącego roku - poinformowało studio Introversion Software.

Studio Introversion Software, pracujące od kilku lat w pocie czoła nad dostępną w ramach Early Access grą Prison Architect, poinformowało w powyższym materiale wideo, że pełna wersja produkcji ukaże się na komputerach PC w październiku bieżącego roku. Niestety dokładnej daty premiery nie zdradzono. Jednocześnie wczoraj wypuszczono kolejną aktualizację, wprowadzającą rozmaite usprawnienia, w tym chociażby liderów gangów, którzy mają wpływ na pozostałych więźniów należących do danej organizacji przestępczej. Jeżeli np. zamkniemy przywódcę w izolatce, to jego podwładni staną się bardziej agresywni. To jednak nie wszystkie nowinki związane z gangami, które teraz mogą także przejmować poszczególne rejony więzienia. Po takiej akcji dostęp do danego miejsca jest zabroniony dla członków innych ekip, a pozostali więźniowie muszą płacić pieniądze za używanie na danym terenie, np. telefonu.

Temat gangów rozwijany jest w najnowszej aktualizacji jeszcze bardziej, gdyż jeżeli będziemy chcieli przywrócić porządek w przejętym miejscu, będziemy musieli „wyeksmitować” bandziorów, używając specjalnej komendy. W ten sposób sprawimy jednak, że gangsterzy momentalnie zwrócą się przeciwko nam i będą zażarcie atakować strażników, którzy mają bronić lokacji przez 24 godziny, by ją odzyskać.

Pozostałe informacje dotyczące nowej wersji Prison Architect znajdziecie w opublikowanym przez deweloperów komunikacie. Z kolei na załączonym do newsa materiale wideo zobaczycie wszystkie nowinki w akcji.

Prison Architect - pełna wersja więziennej strategii ukaże się w październiku - ilustracja #1

Prison Architect to ciekawa gra strategiczno-ekonomiczna, w której wcielamy się w naczelnika więzienia. Do zadań gracza należy zaprojektowanie placówki, jej rozbudowa oraz zarządzanie nią i jej mieszkańcami. Za produkcję odpowiada brytyjskie studio Introversion Software, znane z takich tytułów jak Uplink, Darwinia czy Defcon.