Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 11:15

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Mighty No. 9 opóźnione. Twórcy potwierdzają ostatnie plotki

Studio Comcept oficjalnie ogłosiło, że premiera gry Mighty No. 9 została opóźniona. Duchowego spadkobiercy serii Mega Man możemy spodziewać się w okolicach pierwszego kwartału 2016, chociaż i ta ogólnikowa data nie jest jeszcze stuprocentowo pewna.

Mighty No. 9 oficjalnie opóźnione. - Mighty No. 9 opóźnione. Twórcy potwierdzają ostatnie plotki - wiadomość - 2015-08-05
Mighty No. 9 oficjalnie opóźnione.

Przedwczoraj informowaliśmy Was o rzekomym opóźnieniu gry Mighty No. 9. Napisałem „rzekomym”, ponieważ informacja o przesuniętej dacie premiery pochodziła ze sklepów GameStop oraz Amazon. Deweloperzy ze studia Comcept oficjalnie potwierdzili jednak, że gracze nie mogą spodziewać się wspomnianego tytułu zbyt szybko. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, duchowego spadkobiercy serii Mega Man możemy najprawdopodobniej oczekiwać w okolicach pierwszego kwartału 2016 roku.

Skąd to opóźnienie? Autorzy ogłosili na oficjalnym forum (niedostępnym dla osób, które swego czasu nie wsparły gry w ramach kickstarterowej zbiórki pieniędzy), że w omawianym tytule znajduje się jeszcze sporo błędów, które trzeba wyeliminować. Podobnie sprawa prezentuje się z zaimplementowanymi funkcjami sieciowymi – działają one po prostu nieprawidłowo i twórcy muszą wprowadzić stosowne poprawki. Biorąc pod uwagę, że wszystko to ma wyraźne odzwierciedlenie w samej rozgrywce, opóźnienie wydaje się być usprawiedliwione. Na pocieszenie warto dodać, że rdzeń gry jest już podobno w pełni gotowy.

Studio Comcept obiecuje, że w najbliższym czasie (w ramach trwających właśnie targów gamescomu 2015) opublikuje oficjalne ogłoszenie w tej sprawie, które tym razem podane zostanie do wiadomości publicznej. Być może poznamy wówczas więcej szczegółów w tym temacie – np. jak ta sprawa wygląda w odniesieniu do poszczególnych platform sprzętowych, na które przygotowywane jest Mighty No. 9.