Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 09:42

autor: Renox

Mighty No. 9 trafi na konsole dopiero w 2016 roku?

Wiele wskazuje na to, że konsolowa wersja gry Mighty No. 9 zaliczy pewne opóźnienie. W serwisach GameStop oraz Amazon data premiery została zmieniona na 31 grudnia 2016. Z pewnością nie oznacza to tak ogromnej obsuwy (mówimy tu bowiem o terminach zastępczych), ale może świadczyć o nieco przesuniętym momencie premiery. Pecetowa odsłona gry powinna ukazać się zgodnie z planem – 15 września.

Mighty No. 9 w wersji na konsole XONE, PS4 oraz Wii U zaliczy opóźnienie? - Mighty No. 9 trafi na konsole dopiero w 2016 roku? - wiadomość - 2015-08-03
Mighty No. 9 w wersji na konsole XONE, PS4 oraz Wii U zaliczy opóźnienie?

Wygląda na to, że konsolowa wersja Mighty No. 9 - zręcznościowej gry platformowej, czerpiącej garściami inspiracje z serii Mega Man - zaliczy pewne opóźnienie. Nie ma co do tego stuprocentowej pewności, jednak poniższe informacje brzmią bardzo wiarygodne.

Sklepy Amazon oraz GameStop zamieniły wcześniej widniejącą przy wspomnianym tytule datę premiery na tzw. terminy zastępcze, a więc okresy bardzo odległe, mogące sugerować niedawne pojawienie się danego produktu na liście bądź jego obsuwę – w tym przypadku mówimy o 31 grudnia 2016 roku. GameInformer skontaktował się z drugim ze wspomnianych detalistów, otrzymując potwierdzenie na temat przesuniętej daty premiery w przypadku edycji przeznaczonych na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz Wii U. Szczegóły w tej sprawie poznamy pewnie niebawem, chociaż, co ciekawe, zarówno firma Deep Silver (wydawca), jak i producenci (studio Comcept) nie określili jeszcze swojego stanowiska. Cała sprawa jest tym bardziej nieprzyjemna, że Mighty No. 9 zostało ufundowane przez graczy za sprawą crowdfundingowej zbiórki pieniędzy. W 2013 roku twórcy zebrali łącznie ponad 4 miliony dolarów, dlatego też niedotrzymanie obietnicy odnośnie zapowiedzianej daty wydania może podziałać na fundatorów niczym płachta na byka – i raczej nie będzie w tym nic niewłaściwego.

Co z pecetową odsłoną gry? W tym momencie możemy przypuszczać, że omawiana platformówka ukaże się na komputerach osobistych zgodnie z planem, czyli 15 września. Taka informacja widnieje przynajmniej w serwisie Steam i jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby opóźnienie dotknęło również rzeczone wydanie. Fakt ten raczej nikogo nie powinien dziwić, ponieważ to next-genowe edycje omawianej produkcji mają charakter dodatkowy.

Sprawa z wersjami na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 nie jest jeszcze wyjaśniona.