Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2015, 13:28

autor: Adrian Werner

Mighty No. 9 trafi do sprzedaży w lutym 2016 r.

Studio Comcept poinformowało, że będąca duchowym spadkobiercą cyklu Mega Man platformówka Mighty No. 9 trafi do sprzedaży w lutym przyszłego roku.

Gra ma trafić do sprzedaży w lutym przyszłego roku. - Mighty No. 9 trafi do sprzedaży w lutym 2016 r. - wiadomość - 2015-09-26
Gra ma trafić do sprzedaży w lutym przyszłego roku.

Na początku sierpnia studio Comcept przekazało swoim fanom smutną wiadomość o opóźnieniu premiery gry Mighty No. 9, czyli projektu mającego być duchowym spadkobiercą cyklu Mega Man. Wtedy twórcy nie podali nowego terminu, na który zaplanowano debiut rynkowy produkcji i ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że powinien on nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dopiero teraz poznaliśmy dokładniejszą datę. Gra trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 9 lutego 2016 r. Pozostałe kraje poczekają trzy dni dłużej, czyli do 12 lutego. Projekt otrzyma zarówno wydanie pudełkowe, jak i cyfrowe w przypadku wersji na PlayStation 4, Wii U i Xboksa One. Natomiast posiadacze pecetów i konsol PlayStation 3 i Xbox 360 będą mogli nabyć wyłącznie edycję cyfrową. W planach jest także wydanie na Nintendo 3DS, ale ono ukaże się w późniejszym terminie.

Przypomnijmy, że gra powstaje dzięki hojności fanów, którzy podczas zbiórki w serwisie Kickstarter wsparli autorów kwotą ponad 3,8 mln dolarów. Ci gracze wczoraj otrzymali możliwość pobrania wersji demonstracyjnej Mighty No. 9. Poniżej wklejamy jeden z wielu zapisów rozgrywki z dema, jakie można obecnie obejrzeć w YouTube:

Projekt narodził się z frustracji ojca cyklu Mega Man, czyli Keiji Inafune. Twórca od dawna chciał opracować godną kontynuację serii i wierzył, że na świecie jest sporo fanów czekających na taki tytuł. Firma Capcom przez lata odmawiała jednak sfinansowania produkcji, więc ostatecznie Inafune stracił cierpliwość, opuścił szeregu pracowników wydawcy i założył własne studio, a po środki na swój projekt udał się na serwis Kickstarter. Dokładnie tę samą drogę powtórzył zresztą potem także inny japoński twórca kultowych platformówek, czyli Koji Igarashi, który nie mógł w firmie Konami zdobyć zgody na nową odsłonę cyklu Castlevania, a dzięki wsparciu fanów pracuje teraz nad duchowym spadkobiercą zatytułowanym Bloodstained: Ritual of the Night.

W Mighty No. 9 wcielimy się w robota imieniem Beck, który będzie musiał uratować świat przez swoimi mechanicznymi braćmi, zainfekowanymi agresywnym wirusem. Produkcja stanowi klasyczną platformówkę 2D, która kładzie nacisk na eksplorację, walkę oraz pomysłowe wykorzystywanie mocy specjalnych. Autorzy szykują obszerną a kampanię fabularną, tryb wyzwań oraz opcję zabawy kooperacyjnej.

  1. Mighty No. 9 – oficjalna strona gry
  2. Mighty No. 9 – strona Kickstartera