Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2013, 08:40

autor: Draug

Mighty No. 9 – zakończono zbiórkę, nowa gra twórcy Mega Mana otrzymała 4 miliony dolarów

Zakończyła się kickstarterowa zbiórka pieniędzy na grę Mighty No. 9. Na koncie produkcji znalazło się około 4 milionów dolarów, co oznacza, że tytuł zostanie wydany dodatkowo na konsole obecnej i przyszłej generacji, a jego zawartość będzie znacznie bogatsza, niż pierwotnie zakładano.

Gracze po raz kolejny udowodnili, że cenią sobie klasyczne tytuły i chętnie widzieliby na rynku gier ich duchowych spadkobierców. Tym razem dotyczy to Mighty No. 9, nawiązującej do kultowego Mega Mana platformówki autorstwa Keijiego Inafune. Prowadzone przez niego studio Comcept zakończyło zbiórkę pieniędzy na swoje najnowsze dzieło, gromadząc na koncie ponad 4 miliony dolarów.

Mighty No. 9 – kolejny kickstarterowy hit. - Mighty No. 9 – zakończono zbiórkę, gra zarobiła 4 miliony dolarów - wiadomość - 2013-10-02
Mighty No. 9 – kolejny kickstarterowy hit.

Gros tej kwoty – bo aż 3,845 miliona dolarów – pochodzi od ponad 67 tysięcy darczyńców, którzy wsparli projekt w serwisie Kickstarter, natomiast kolejne 186 tysięcy dolarów twórcom udało się zebrać dzięki usłudze PayPal. Tym samym gra wejdzie w poczet tytułów, których zbiórka przyniosła najbardziej spektakularne efekty (obok Star Citizen czy Project Eternity), a deweloper będzie mógł zrealizować wszystkie wyznaczone sobie cele dodatkowe.

Jakie to cele? Przede wszystkim, Mighty No. 9 ukaże się nie tylko na pecetach i konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U (o czym pisaliśmy niedawno), ale również na next-genach (PlayStation 4 i Xbox One) oraz handheldach (PlayStation Vita i Nintendo 3DS). Zawartość produkcji zostanie wzbogacona o wiele dodatkowych poziomów zwieńczonych starciami z bossami (będzie to na przykład rozbudowany i epicki prolog, a także lokacja, którą przejdziemy w skórze alternatywnej postaci).

Czyżby tak miały wyglądać lokacje w dziele studia Comcept? - Mighty No. 9 – zakończono zbiórkę, gra zarobiła 4 miliony dolarów - wiadomość - 2013-10-02
Czyżby tak miały wyglądać lokacje w dziele studia Comcept?

Nie zabraknie też bonusowych (w stosunku do standardowej „kampanii” dla jednego gracza) trybów rozgrywki, takich jak:

  • New Game Plus – daje możliwość ponownego przejścia gry, rozpoczynając z mocami i wspomagaczami, które nie są normalnie dostępne na starcie;
  • Turbo – podkręca tempo całej zabawy;
  • Boss Rush – umożliwia toczenie walk z samymi bossami, mierząc sobie czas i nieustannie poprawiając wyniki;
  • Challenge – komplet trudnych miniwyzwań;
  • Tryb kooperacyjnej rozgrywki sieciowej dla dwóch graczy (wraz z zestawem ponad tuzina specjalnie przygotowanych dla niego poziomów);
  • Battle Race – kolejny tryb do rozgrywki przez Internet (przechodzimy w nim nieznacznie zmodyfikowane singleplayerowe etapy, widząc ducha drugiego gracza, ścigając się z nim i przeszkadzając mu).

Ponadto Beck, główny bohater, otrzyma możliwość przyzwania drona, który zapewni mu czasową pomoc w walce. W grze znajdą się też alternatywne zestaw odgłosów i ścieżka dźwiękowa, stylizowane na czasy 8-bitowych produkcji.

Dotychczas twórcy nie zaprezentowali Mighty No. 9 w akcji, ale niedawno podzielili się króciutkim demem, stworzonym na silniku Unreal Engine (możecie je zobaczyć powyżej). Nie obrazuje ono ostatecznego wyglądu dzieła studia Comcept, ale przynajmniej daje pewne pojęcie na temat tego, do czego prawdopodobnie dążą twórcy.

Premierę nowej produkcji Keijiego Inafune wyznaczono na bliżej niesprecyzowany okres 2015 roku.