Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2013, 12:16

autor: Góral

Mighty No. 9 - nowa gra twórcy Mega Mana ukaże się także na konsolach

Kickstarter gry Mighty No. 9 przekroczył kolejny próg finansowy, dzięki czemu tytuł ukaże się nie tylko na komputerach PC, ale także na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii U.

Kickstarter gry Mighty No. 9 to jeden z najpopularniejszych projektów, jakie postanowiono sfinansować na znanym serwisie crowdfundingowym. Produkcja osiągnęła podstawowy cel 900 tys. dolarów zaledwie w kilkadziesiąt godzin i od tamtej pory nie zwalnia tempa. Obecnie licznik akcji wskazuje przeszło 2,2 mln dolarów, co oznacza, że tytuł ukaże się nie tylko na komputerach osobistych.

Mighty No. 9 to nowa gra Keijiego Inafune. - Mighty No. 9 - nowa gra Keijiego Inafune ukaże się także na konsolach - wiadomość - 2013-09-18
Mighty No. 9 to nowa gra Keijiego Inafune.

W 2015 roku Mighty No. 9 trafi na komputery PC (Windows, Mac, Linux), a także konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Możliwa jest również wersja na urządzenia nowej generacji, ale w tym celu twórcy ze studia comcept muszą uzbierać 3,3 mln dolarów. Wydaje się to całkiem realne, ponieważ do końca akcji pozostało jeszcze 13 dni. Jednocześnie warto zauważyć, że początkowo zakładano stworzenie konsolowych wersji po przekroczeniu progu 2,5 mln dolarów. Jednak jak widać, studio przeliczyło wydatki raz jeszcze i doszło do innych wniosków.

Najbliższy próg to 2,4 mln dolarów. Jego przekroczenie umożliwi deweloperom wdrożenie do zabawy trybu Challenge. Po uzyskaniu kwoty 2,55 mln dolarów otrzymamy dodatkowy poziom i kolejnego bossa. Natomiast jeżeli uda się uzbierać 2,75 mln dolarów, to pojawi się współpraca online (tryb wyzwań).

Mighty No. 9 - nowa gra Keijiego Inafune ukaże się także na konsolach - ilustracja #2Studio comcept to japoński deweloper gier wideo, założony w 2010 roku. Mighty No. 9 to nie jedyna produkcja, nad jaką pracuje ekipa dowodzona przez Keijiego Inafune. Firma obecnie tworzy także projekt Yaiba: Ninja Gaiden Z – spin-off popularnej serii slasherów.