Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2013, 18:39

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mighty No. 9 sfinansowane. W kilkadziesiąt godzin uzbierano 900 tys. dolarów

Nowa produkcja studia Comcept, dowodzonego przez legendarnego japońskiego twórcę gier wideo Keiji Inafune, została sfinansowana w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Do końca akcji pozostało jeszcze 29 dni.

Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu na Kickstarterze zbiórki pieniędzy na grę Mighty No. 9, a dzisiaj okazało się, że osiągnięto podstawowy cel wynoszący 900 tys. dolarów. W chwili pisania tej wiadomości na koncie widnieje już 924 tys. dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 29 dni.

Mighty No. 9 – gra została sfinansowana w kilkadziesiąt godzin. - Mighty No. 9 sfinansowane. W kilkadziesiąt godzin uzbierano 900 tys. dolarów - wiadomość - 2013-09-02
Mighty No. 9 – gra została sfinansowana w kilkadziesiąt godzin.

Tytuł ma być duchowym spadkobiercą gry Mega Man, której „ojcem” jest Keiji Inafune, główny twórca Mighty No. 9. Będzie to więc platformówka akcji nawiązująca do starych produkcji tego typu. Projekt ujrzy światło dzienne w 2015 roku na komputerach PC, ale już teraz można przypuszczać, że trafi także na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Na stworzenie tych edycji deweloper potrzebuje 2,5 mln dolarów, więc jeżeli zainteresowanie utrzyma się na obecnym poziomie, to za kilka dni uda się przekroczyć tę kwotę.

Wcześniej czeka nas jednak kilka innych progów. Za 1,2 mln dolarów do podstawowej wersji, składającej się z 6 poziomów, dojdą dwa kolejne. Za 1,35 mln dolarów pojawią się edycje dedykowane Linuxowi i komputerom Mac. Po przekroczeniu 1,5 mln dolarów twórcy dodadzą tryb New Game Plus i Turbo Mode, a przy 2 mln wydadzą dokument z cyklu „Making of”.

Mighty No. 9 – jeden ze szkiców koncepcyjnych. - Mighty No. 9 sfinansowane. W kilkadziesiąt godzin uzbierano 900 tys. dolarów - wiadomość - 2013-09-02
Mighty No. 9 – jeden ze szkiców koncepcyjnych.

Czekamy zatem na dalszy rozwój sytuacji, a w ramach ciekawostki przypomnę tylko, że do tej pory największy sukces wśród gier na Kickstarterze osiągnęły takie produkcje jak: Torment: Tides of Numenera (4,18 mln dolarów), Project Eternity (3,9 mln dolarów), Double Fine Adventure (obecnie znane jako Broken Age – 3,3 mln dolarów) czy też Wasteland 2 (2,9 mln dolarów). Ciekawe czy Mighty No. 9 uda się dołączyć do tego grona?