Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2013, 11:21

autor: Góral

Mighty No. 9 - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na nową grę twórcy Mega Mana

Studio Comcept, dowodzone przez Keijiego Inafune, rozpoczęło na serwisie Kickstarter zbiórkę pieniędzy na swój nowy projekt. Mighty No. 9 ma być hołdem dla klasycznych scrollowanych gier akcji.

Keiji Inafune, twórca Mega Mana, rozpoczął zbiórkę pieniędzy na grę Mighty No. 9. Tytuł zapowiada się jako nowoczesne wcielenie klasycznych tytułów z czasów 8 i 16 bitowej ery. Kickstarter produkcji ma szansę odnieść wielki sukces, gdyż po zaledwie dniu od jego uruchomienia uzbierano ponad 300 tys, dolarów.

Historia w grze opowie potężnym robocie Becku, który jako jedyny nie jest opanowany przez tajemniczy wirus komputerowy, wywołujący agresje u mechanicznych istot. Tytuł zaoferuje sześć poziomów (albo więcej, w zależności od uzbieranej kwoty), w których trzeba będzie dużo skakać, biegać i walczyć.

Na stworzenie Mighty No. 9 twórcy potrzebują 900 tys. dolarów. Gdy uda się osiągnąć ten cel, to projekt ukaże się na komputerach PC. Edycje dedykowane konsolom stacjonarnym (PlayStation 3, Xbox 360, Wii U) pojawią się, po uzbieraniu 2,5 mln dolarów. Po zdobyciu tej kwoty, wpłacające osoby będą mogły wybrać wersję, którą chcą otrzymać.

Mighty No. 9 to scrollowana gra akcji. - Mighty No. 9 - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na nową grę twórcy Mega Mana - wiadomość - 2013-09-01
Mighty No. 9 to scrollowana gra akcji.

Umożliwiono dokonywanie wpłat od 5 dolarów w górę, przy czym cyfrową edycję gry otrzyma się za minimum 20 dolarów (około 64 zł). Naturalnie nie zabrakło różnych nagród i bonusów, w tym obiadu z samym Keijim Inafune w Tokio. By załapać się na spotkanie z legendarnym twórcą gier wideo, należy wpłacić 10 tys. dolarów (około 32 tys. zł) i samemu opłacić sobie podróż.

Premiera Mighty No. 9 odbędzie się w 2015 roku, o ile uda się uzbierać wymaganą kwotę. O to chyba jednak nie musimy się martwić, gdyż w chwili pisania tej informacji licznik wskazywał 349 tys. dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 30 dni.

Keiji Inafune to japoński twórca gier wideo urodzony w 1965 roku. Przez 23 lata pracował w firmie Capcom, współpracując przy seriach Resident Evil i Onimusha, jednak najbardziej znany jest z bycia „ojcem” Mega Mana. Pod koniec 2010 roku założył on własne studio Comcept, które jest deweloperem gry Mighty No. 9.

Mighty No. 9 - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na nową grę twórcy Mega Mana - ilustracja #2
Szkic koncepcyjny z gry Mighty No. 9. - Mighty No. 9 - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na nową grę twórcy Mega Mana - wiadomość - 2013-09-01
Szkic koncepcyjny z gry Mighty No. 9.
Mighty No. 9 - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na nową grę twórcy Mega Mana - ilustracja #4