Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 października 2013, 08:52

autor: Góral

Warcraft - debiut filmu nastąpi w grudniu 2015 roku

Studio Blizzard Entertainment poinformowało na Twitterze, że powstający od lat film Warcraft, oparty na grze World of Warcraft, pojawi się w kinach 18 grudnia 2015 roku.

Na oficjalnym profilu gry World of Warcraft na Twitterze ujawniono, że że film bazujący na popularnym MMO ukaże się w kinach 18 grudnia 2015 roku. Niestety nie podzielono się żadnymi nowymi informacjami, ale przypomnijmy sobie wszystko, co wiemy.

Do premiery filmu Warcraft pozostało jeszcze kilkanaście miesięcy.
Do premiery filmu Warcraft pozostało jeszcze kilkanaście miesięcy.
Film Warcraft w skrócie:
  • Obraz kinowy oparty na jednej z najpopularniejszych gier wideo
  • Reżyserem jest Duncan Jones, a za scenariusz odpowiada Charles Leavitt
  • Premiera nastąpi 18 grudnia 2015 roku

Pierwsze informacje o tym obrazie kinowym pojawiły się ponad 7 lat temu, jednak, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, od tamtego czasu sporo się zmieniło. Film miał ustalonych już kilka przybliżonych terminów premiery - pierwotnie była ona planowana na 2009 rok, ale nic z tego nie wyszło.

Tak na dobra sprawę, sytuacja rozkręciła się na poważnie dopiero w tym roku, kiedy to Charles Roven, producent filmu, wyjawił, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do kin pójdziemy w 2015 roku. Ostatnio jednak zdementowano te doniesienia, mówiąc o debiucie w 2016 roku. W tym samym czasie zaskoczono wszystkich fanów pierwszym zwiastunem, zaprezentowanym na imprezie Comic-Con w San Diego.

Jak jednak widać, sytuacja znowu uległa zmianie i premiera Warcraft na srebrnym ekranie nastąpi w grudniu 2015 roku. Produkcją zajmuje się wytwórnia Legendary Pictures, a reżyserem jest Duncan Jones, znany z takich filmów jak Moon oraz Kod nieśmiertelności. Z kolei za scenariusz odpowiada Charles Leavitt (Krwawy diament).

Przy okazji warto wspomnieć o obsadzie aktorskiej. Serwis Deadline twierdzi, że jedną z głównych ról zagra Paula Patton (Skok przez miotłę, Mission: Impossible – Ghost Protocol). Rozmowy toczą się także z Colinem Farrellem (Pamięć absolutna, S.W.A.T. Jednostka Specjalna), Antonem Yelchinem (Star Trek), Paulem Dano (Kowboje i Obcy, Dziewczyna z sąsiedztwa), Ansonem Mountem (Piekielne sąsiedztwo) oraz Travisem Fimmelem (Wikingowie). Informacje te nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone.

Film Warcraft w końcu doczekał się konkretnej daty premiery. - Warcraft - debiut filmu nastąpi w grudniu 2015 roku - wiadomość - 2013-10-02
Film Warcraft w końcu doczekał się konkretnej daty premiery.

Warcraft - debiut filmu nastąpi w grudniu 2015 roku - ilustracja #3World of Warcraft to gra z gatunku MMORPG stworzona przez studio Blizzard Entertainment. Tytuł zadebiutował w 2004 roku i przez wiele lat rządził na rynku tego typu produkcji. Jednak w ostatnim czasie produkcja systematycznie traci użytkowników, posiadając obecnie 7,7 mln graczy.