Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 lipca 2013, 08:46

autor: qjin

Zwiastun filmu Warcraft zaprezentowany na Comic-Conie

Niespodziewanie na tegorocznym wydarzeniu Comic-Con w San Diego pokazano teaser filmu Warcraft. Obraz zostanie wyreżyserowany przez Duncana Jonesa, a prace nad nim ruszą na początku przyszłego roku.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć na początku przyszłego roku - Zwiastun filmu Warcraft zaprezentowany na Comic-Conie - wiadomość - 2013-07-22
Zdjęcia do filmu mają ruszyć na początku przyszłego roku
Film Warcraft w skrócie:
  • Produkcja: wytwórnia Legendary Pictures
  • Reżyseria: Duncan Jones
  • Efekty specjalne: Bill Westenhofer
  • Scenariusz: Charles Leavitt
  • Zdjęcia: początek 2014 roku
  • Premiera filmu: 2016 rok

Chyba mało kto spodziewał się, że na panelu wytwórni Legendary Pictures/Warner Bros. – w ramach imprezy Comic-Con – zostanie pokazany pierwszy zwiastun nadchodzącego filmu Warcraft, powstającego na motywach gry MMO firmy Blizzard – World of Warcraft. Na początku materiału wideo pokazano pustynię Hellfire, na którą trafia ludzki wojownik wyposażony w ciężką zbroję, pijący wodę z bukłaka. Wyciąga potężny miecz i podchodzi do leżącego niedaleko szkieletu poległego przeciwnika, zabierając mu tarczę. Chwilę później pojawia się ogromny ork dzierżący w dłoniach topór wojenny, który przygotowuje się do przeprowadzenia ataku, po czym napiera na ludzkiego wojownika cierpliwie czekającego na ruch uzbrojonego po zęby wroga.

Czyżby przyszłość filmu Warcraft rysowała się w coraz bardziej kolorowych barwach? - Zwiastun filmu Warcraft zaprezentowany na Comic-Conie - wiadomość - 2013-07-22
Czyżby przyszłość filmu Warcraft rysowała się w coraz bardziej kolorowych barwach?

Na tym kończy się pierwszy zwiastun filmu Warcraft, ale wywołał on niemałą sensację na Comic-Conie – chyba nietrudno domyślić się, że to jedna z największych niespodzianek tegorocznej edycji tego wydarzenia. Na panelu przedstawiono oficjalnie Duncana Jonesa (Kod nieśmiertelności, Moon), który wyreżyseruje obraz, czym jest bardzo podekscytowany. W projekcie wspomogą go m.in. Bill Westenhofer (efekty specjalne), zdobywca Oscara za filmy Złoty kompas oraz Życie Pi, czy Charles Leavitt (scenariusz), znany chociażby z K-Pax i Krwawego diamentu.

Niestety, zwiastuna zaprezentowanego na Comic-Conie nie udostępniono w sieci - Zwiastun filmu Warcraft zaprezentowany na Comic-Conie - wiadomość - 2013-07-22
Niestety, zwiastuna zaprezentowanego na Comic-Conie nie udostępniono w sieci

Przypominamy, że pierwsza zapowiedź filmu na motywach World of Warcraft nastąpiła w maju 2006 roku, a jego premiera pierwotnie miała odbyć się jeszcze przed 2010 rokiem. Od tamtego czasu był on często tematem plotek, a przed Duncanem Jonesem projekt miał nakręcić Sam Raimi. Jednakże wytwórnia Legendary Pictures powoli zaczyna poważnie przystępować do realizacji filmu – w styczniu tego roku zdradzono, kto ostatecznie zasiądzie na stołku reżysera, a zademonstrowanie pierwszego zwiastuna na tegorocznym Comic-Conie nastraja pozytywnie do przyszłości filmu.

Niestety, materiał wideo nie zostanie oficjalnie udostępniony w Internecie. Zdjęcia do Warcrafta rozpoczną się na początku 2014 roku. Natomiast premiery filmu należy oczekiwać w 2016 roku, wbrew temu, o czym pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.