Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2009, 07:56

autor: Maciej Śliwiński

Sam Raimi reżyserem filmu World of Warcraft [news uaktualniony]

Wszystko wskazuje na to, że wybrano już reżysera kinowej ekranizacji jednej z najbardziej popularnych gier ostatnich lat – World of Warcraft. Za przeniesienie tego MMO do kin odpowiedzialny będzie Sam Raimi, znany między innymi z takich filmów jak seria Spider-Man czy Szybcy i martwi.

Wszystko wskazuje na to, że wybrano już reżysera kinowej ekranizacji jednej z najbardziej popularnych gier ostatnich lat – World of Warcraft. Za przeniesienie tego MMO do kin odpowiedzialny będzie Sam Raimi, znany między innymi z takich filmów, jak seria Spider-Man czy Szybcy i martwi.

Sam Raimi reżyserem filmu World of Warcraft [news uaktualniony] - ilustracja #1

Informacje o tym, że wybór Blizzarda padł właśnie na Raimiego podało kilka zagranicznych serwisów. Mimo że twórcy kultowego MMO jeszcze nie potwierdzili tej informacji, niektóre strony zapewniają, że jest to już pewna wiadomość, a oficjalnych wieści w tej sprawie ze strony władz Blizzarda możemy spodziewać się w tym lub następnym tygodniu.

Sam Raimi to znany i ceniony reżyser w środowisku graczy, ale nie tylko. Praktycznie każdy jego film spotykał się do tej pory z ciepłymi recenzjami krytyki oraz samych widzów. Do jego najbardziej znanych produkcji należą między innymi Marte Zło, Prosty plan czy wspomniane już trzy filmy bazujące na komiksach Spider-Man, które łącznie zarobiły w samych Stanach Zjednoczonych ponad 800 milionów dolarów. Raimi jest ceniony przede wszystkim za rzadką umiejętność trzymania widzów w napięciu i niepewności do ostatnich minut filmów, niektórzy porównują go nawet do mistrza takiej konwencji - Alfreda Hitchcocka.

Tym samym możemy być już pewni, że za kamerą podczas tworzenia filmu World of Warcraft nie stanie Uwe Boll, który jakiś czas temu zaproponował Blizzardowi współpracę przy tworzeniu tego obrazu. Ku radości fanów gry, firma odpowiedzialna za WoW-a ofertę tę wyśmiała i odrzuciła. Boll bowiem, mimo że specjalizuje się w ekranizacjach gier, jest reżyserem krytykowanym i nielubianym, zarówno przez krytyków filmowych, jak i publiczność.

O samym filmie World of Warcraft niestety dalej nie wiemy zbyt dużo. Prace nad nim zapowiedziano w 2007 roku, jednak od tamtej pory nie ujawniono praktycznie żadnych informacji dotyczących fabuły czy obsady aktorskiej. Możemy być jedynie pewni, że akcja filmu będzie rozgrywać się mniej więcej rok przed wydarzeniami znanymi z samej gry, a widzowie na ekranach kin zobaczą większość ras i postaci, które znane są z tego popularnego tytułu MMO. W filmie poruszone zostanie co najmniej kilka wątków, głównie związanych z konfliktem kultur, a całość ma potrwać nieco więcej niż dwie godziny.

UAKTUALNIENIE: Powyższą informację oficjalnie potwierdziły już firmy: Blizzard Entertainment, Legendary Entertainment i Warner Bros.