Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 czerwca 2013, 12:35

autor: luckie

World of Warcraft na dużym ekranie w 2015 roku

Charles Roven, producent filmu opartego na grze World of Warcraft, wyjawił, że obraz zostanie nakręcony na początku przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, premiery produkcji możemy spodziewać się w 2015 roku.

Filmowy World of Warcraft coraz wyraźniej widnieje na horyzoncie - World of Warcraft na dużym ekranie w 2015 roku - wiadomość - 2013-06-03
Filmowy World of Warcraft coraz wyraźniej widnieje na horyzoncie
Film World of Warcraft
  • Produkcja: Legendary Pictures
  • Reżyseria: Duncan Jones (Moon, Kod Nieśmiertelności)
  • Scenariusz: Charles Leavitt (K-PAX, Krwawy Diament)
  • Premiera: 2015 rok

Wygląda na to, że po zmianie reżysera coś się ruszyło w sprawie filmowej adaptacji World of Warcraft. Producent filmu, Charles Roven, zapewnił, że obraz trafi na duży ekran w 2015 roku. Obecny plan wytwórni Legendary Pictures zakłada, że zdjęcia do filmu ruszą w pierwszym kwartale 2014 roku.

Choć scenariusz jak i obsada na razie pozostają tajemnicą, wiemy co nieco na temat technicznego zaplecza filmu. Za fabułę odpowiada Charles Leavitt, scenarzysta m.in. K-PAX i Krwawego Diamentu. Stanowisko reżysera zajął Duncan Jones (zdobywca nagrody Hugo za Moon oraz autor Kodu Nieśmiertelności), po tym jak zostało ono porzucone przez Sama Raimiego (Evil Dead, trylogia Spider-Man). Efektami specjalnymi zajmie się Bill Westenhofer, nagrodzony Oscarem za Złoty kompas i Życie Pi. Nad całością czuwa Chris Metzen – przedstawiciel studia Blizzard.

Film oparty na uniwersum Warcrafta zapowiedziany został po raz pierwszy w 2006 roku. Premiery spodziewano się w 2009, a później w 2011 roku. Po licznych perypetiach, m.in. rezygnacji reżysera i zmianie scenarzysty, w styczniu tego roku losy produkcji wróciły na właśniwe tory. Liczymy, że tym razem nie dojdzie do poważniejszych komplikacji i film trafi do kin zgodnie z planem.