Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2013, 13:03

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Last Guardian zostanie zaprezentowany na targach E3 [news zakutalizowany]

Firma Sony dodała do swojego programu na targi E3 grę The Last Guardian. Wyczekiwany od kilku lat projekt zostanie zaprezentowany 11 czerwca, kiedy to odbędzie się konferencja koncernu.

Uaktualnienie: Serwis Kotaku otrzymał wyjaśnienie sytuacji od firmy Sony. Według pracownika koncernu rozpiska gier na stronie E3Insider.com nie jest prawdziwa i wygląda na zwykłą spekulację. Wpis dotyczący gry The Last Guardian został już z niej zdjęty.

W rozpisce gier, jakie firma Sony zamierza zaprezentować na targach E3, znalazł się oczekiwany od kilku lat projekt The Last Guardian. Jest to kolejny dowód na to, że nowy tytuł autorów takich klasyków jak ICO czy Shadow of the Colossus w dalszym ciągu znajduje się w produkcji.

Sony zaprezentuje The Last Guardian na targach E3. - The Last Guardian zostanie zaprezentowany na targach E3 [news zakutalizowany] - wiadomość - 2013-06-04
Sony zaprezentuje The Last Guardian na targach E3.

Zamieszczony wpis nie zdradza właściwie niczego ponad to, że gra zostanie zaprezentowana 11 czerwca, a platformą docelową jest konsola PlayStation 3. Tytuł ujawniono oficjalnie w 2009 roku jako Project Trico. Wtedy też poznaliśmy pierwsze szczegóły na jego temat. Swego czasu plotkowano o premierze w październiku 2011 roku, jednak do niczego takiego nie doszło.

W grudniu 2011 roku serca wyczekujących fanów zamarły, gdyż okazało się, że ekipę tworzącą The Last Guardian opuszcza Fumito Ueda, główny twórca gry. Na szczęście dość szybko ujawniono, że dokończy on swoje dzieło jako „wolny strzelec”. Tytuł przez dobrych kilka miesięcy pozostawał w ukryciu i wiele osób zaczęło podejrzewać, że koncern Sony anulował ambitną pozycję. Wątpliwości te rozwiano jednak prawie 4 miesiące temu.

Na konkretne informacje i być może ujawnienie daty premiery musimy poczekać jeszcze kilka dni. Wydaje się, że jest to już ostatni dzwonek na dokończenie gry i wydanie jej na PlayStation 3. Konsola z pewnością będzie wspierana jeszcze w najbliższym czasie, można jednak stwierdzić, że czas największych hitów dedykowanych temu urządzeniu powoli przemija, a niedobitki ujrzą światło dzienne jeszcze w 2014 roku. To akurat pokrywałoby się z zapewnieniami sklepu Amazon, który twierdzi, że The Last Guardian ukaże się w przyszłym roku. Nie pozostaje nam na razie nic innego, jak spokojnie poczekać na konferencję Sony.