Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2009, 13:50

autor: Hed

Kolejne szczegóły The Last Guardian

Wrześniowy numer Playstation: The Official Magazine zawiera kilka informacji o The Last Guardian, czyli produkcji znanej poprzednio jako Project Trico. Wpływowy twórca Fumito Ueda (Ico, Shadow of the Colossus), przedstawi nam opowieść o przyjaźni młodego chłopca ze specyficznym, mitycznym zwierzęciem, które nazywa się Trico (przynajmniej w japońskiej wersji tytułu).

Wrześniowy numer Playstation: The Official Magazine zawiera kilka informacji o The Last Guardian, czyli produkcji znanej poprzednio jako Project Trico. Wpływowy twórca Fumito Ueda (Ico, Shadow of the Colossus) przedstawi nam opowieść o przyjaźni młodego chłopca ze specyficznym, mitycznym zwierzęciem, które nazywa się Trico (przynajmniej w japońskiej wersji tytułu).

Na początku zabawy Trico, wizualnie przypominający skrzyżowanie szczura, hieny i ptaka, będzie odnosić się wrogo do bohatera opowieści. Naszym zadaniem będzie dotarcie do zwierzęcia i zyskanie jego sympatii. Osiągniemy to, opiekując się nim, bawiąc i karmiąc. Między chłopcem i Trico zrodzi się więź, dzięki której oboje będą mogli wspólnie rozwiązywać wiele łamigłówek i pułapek.

Kolejne szczegóły The Last Guardian - ilustracja #1

Sam Trico będzie żywą istotą, więc będziemy musieli do niego podchodzić z wyczuciem. W zamian za to pomoże on przejść kolejne elementy gry. Najprawdopodobniej będzie ona platformówką. Niestety szczegóły dotyczące rozgrywki są jeszcze nieznane. Wcześniej otrzymaliśmy krótki zwiastun, który najpierw wyciekł do sieci, a potem pojawił się oficjalnie w zmienionej wersji.

Trudno powiedzieć, jaki dokładnie będzie The Last Guardian, ale na pewno produkcja zachowa elementy poprzednich gier studia Team Ico. Można spodziewać się oryginalnych rozwiązań, nietypowej mechaniki rozgrywki oraz przede wszystkim dużej porcji emocjonalności. Tytuł powinien spodobać się nie tylko osobom, które z jakiś względów nie mogły mieć wymarzonego zwierzęcia.