Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 sierpnia 2009, 14:00

AgreGOLmat (26 lipca - 1 sierpnia 2009)

Następny agreGOLmat! Jak ten czas szybko leci. Dopiero co rozpoczęły się wakacje, a tutaj już przeszło połowa laby za nami. Pogoda nieco się poprawiła, więc i na granie macie pewnie trochę mniej czasu, ale poczytać nie zaszkodzi. Ot, choćby tekstów w serwisie gry-online.pl.

Następny agreGOLmat! Jak ten czas szybko leci. Dopiero co rozpoczęły się wakacje, a tutaj już przeszło połowa laby za nami. Pogoda nieco się poprawiła, więc i na granie macie pewnie trochę mniej czasu, ale poczytać nie zaszkodzi. Ot, choćby tekstów w serwisie gry-online.pl. Poniżej w celu ułatwienia orientacji „w terenie”, zamieszczamy krótki przewodnik, dzięki któremu macie pewność, że nie przegapicie żadnego ważnego tekstu.

Recenzje:

Windchaser – Trochę taka gra znikąd. Mnie przynajmniej „wzięła” z zaskoczenia. Ale chyba jednak niewiele przez to straciłem, choć jeżeli jesteście fanami dziwnych RTS-ów, to być może Windchaser przypadnie Wam do gustu. Oczywiście najpierw zapoznajcie się z naszą recenzją.

Zapowiedzi:

Halo 3: ODST - Już graliśmy!Halo bez Bosmana (ang. Master Chief)? Microsoft zdaje się chce przetestować cierpliwość fanów i wywołać głód nowych przygód ulubionego super-żołnierza Ameryki, który… ech, nie będę spoilował, ale jak to w takich przypadkach bywa, zakończenie Halo 3 nie potwierdziło, ani nie zdementowało pogłosek o pewnej śmierci. W ODST założymy więc młodzieżowe kamasze, a po więcej informacji na ten temat odsyłam oczywiście do zapowiedzi.

Postal III – Muszę przyznać, że pomimo licznych doniesień (zwykle negatywnych) o tej serii, jakoś nigdy nie miałem okazji zagrać w żadną z poprzednich części. I już zapewne to się nie zmieni, ale poczytać nigdy nie zaszkodzi.

Resident Evil 5 – Wcielone zło atakuje pecetowców. I bardzo dobrze, bo choć sama gra nie wywołuje już tylu emocji co część poprzednia, to z pewnością jest to jeden z ciekawszych tytułów tego roku. Z zapowiedzi dowiecie się ponadto jak benchmark RE5 „kica” na Intelu C2D E8400 i karcie graficznej GeForce 8800GT w rozdzielczości 1920x1200 pikseli.

Max Payne 3 – Chyba nikogo nie muszę namawiać do zerknięcia co też ciekawego czeka nas w nadchodzącej przygodzie łysego brodacza. A tak, tak. Max zupełnie zmienił swój image i z doktora Jeckylla stał się panem Hyde’m. Miejmy nadzieję, że chociaż ten ironiczny uśmieszek pozostanie podobny.

Beta test:

Cities XL – Simoklon, w którym miast wielkiej metropolii zajmujemy się zaludnianiem całych planet. Zapowiada się interesująco, tym bardziej, że od wydania moich ulubionych tytułów podejmujących ten temat (K-240, Outpost) minął już szmat czasu. Czy ktoś z PT Czytelników pamięta w ogóle jeszcze te perełki?

Artykuły:

Xbox Fun Day 2009 już za nami – Jak co roku fani konsoli Xbox 360 mieli okazję spotkać się w pięknych okolicznościach przyrody, porozmawiać i pograć w najnowsze gry przeznaczone na tę platformę. I my tam byliśmy, miód i piwo piliśmy, a co zobaczyliśmy, to opisaliśmy.

Te złe gry i ta zła pornografia – Starsi gracze zapewne pamiętają takie serie, jak Vida-X czy przygodówki, w których golizna odgrywała główną rolę (Leather Goddeses of Phobos czy Knights of Xentar). Dziś to już zabytki, a interaktywny sex wkroczył w nowy wymiar, czego przykładem może być pierwszy Mass Effect (choć w tym przypadku szum w mediach był zupełnie nieadekwatny do zawartości gry) i zapowiedzi dotyczące Dragon Age. Prym w tej dziedzinie wiodą jednak Japończycy i jeżeli chcecie zapoznać się najnowszymi trendami panującymi w grach „macanych”, zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Perły ze Steama - cz. 2 – Druga część artykułu dotyczącego małych, acz niezwykle wciągających gier dostępnych w cyfrowej dystrybucji za pośrednictwem platformy Steam. Tym razem na tapetę bierzemy nieśmiertelną Zumę, niesamowitego Braida i więcej!

GRAMY!