Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2013, 09:55

autor: Sarge

The Last Guardian nadal w produkcji - Fumito Ueda uspokaja

Wygląda na to, że studio Team Ico kontynuuje prace nad długo oczekiwaną grą The Last Guardian. Takie zapewnienie otrzymaliśmy od Fumito Uedy, który obecnie zajmuje się nadzorowaniem tego często opóźnianego projektu.

Historia dewelopingu gry The Last Guardian zaczyna przypominać niekończącą się opowieść. Premiera produkcji studia Team Ico jest nieustannie opóźniana, ale Fumito Ueda (jeden z twórców The Last Guardian, czołowy projektant Ico i Shadow of the Colossus) uspokoił po raz kolejny, że tytuł w dalszym ciągu znajduje się w produkcji.

Fumito Ueda pod koniec 2011 roku odszedł ze studia Team Ico, ale w dalszym ciągu bierze udział w pracach nad The Last Guardian jako osoba nadzorująca projekt. W związku z tym można uwierzyć w jego słowa na oficjalnej stronie internetowej, że The Last Guardian „nadal znajduje się w produkcji niesamowicie utalentowanego zespołu”.

Więź chłopca z potężnym stworem ma być motywem przewodnim gry The Last Guardian - The Last Guardian nadal w produkcji - Fumito Ueda uspokaja - wiadomość - 2013-02-14
Więź chłopca z potężnym stworem ma być motywem przewodnim gry The Last Guardian

Współzałożyciel studia Team Ico napisał również, że decyzja o „ujawnieniu wszelkich szczegółów dotyczących premiery The Last Guardian należy wyłącznie do firmy Sony Computer Entertainment”. Fumito Ueda nie może więc powiedzieć niczego konkretnego w tej kwestii – prosi jedynie o cierpliwe oczekiwanie na oficjalne ogłoszenie.

Na koniec Ueda podziękował za wsparcie graczy w momencie jego odejścia ze studia Team Ico. Japoński wizjoner obecnie ma zamiar „nadal angażować się w projekt The Last Guardian, a także dążyć do nowych, kreatywnych projektów ze świeżą perspektywą”. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że produkcja gry The Last Guardian faktycznie w końcu dobiegnie końca.

The Last Guardian to intrygująco zapowiadająca się przygodowa gra akcji od twórców takich produkcji jak Ico, czy Shadow of the Colossus. Tym razem wcielimy się w młodego chłopca, któremu towarzyszyć będzie potężny stwór. Zabawa ma charakteryzować się sporą liczbą elementów platformowych i logicznych, w których dużą rolę odegra kooperacja między obiema postaciami. Ostatnio pojawiły się plotki, że końcowy produkt zadebiutuje na rynku dopiero w 2014 roku. Oficjalnie w planach wciąż jest wyłącznie wersja na PlayStation 3, ale coraz częściej mówi się o przeniesieniu projektu na PlayStation następnej generacji.