Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2013, 09:00

autor: Sarge

Nieznaczne opóźnienie premiery gry The Last of Us

Studio Naughty Dog poinformowało o stosunkowo nieznacznym opóźnieniu daty premiery gry The Last of Us. Tytuł ukaże się nieco ponad miesiąc później niż zapowiadano do tej pory.

Neil Druckmann (dyrektor kreatywny studia Naughty Dog) ogłosił na europejskim blogu PlayStation przesunięcie daty premiery gry The Last of Us. Na szczęście mowa o stosunkowo nieznacznym opóźnieniu.

Według najnowszych informacji, The Last of Us zadebiutuje w Europie 14 czerwca bieżącego roku. To nieco ponad miesiąc później niż zapowiadano ostatnio. Twórcy chcą poświęcić dodatkowe tygodnie dewelopingu na „upewnienie się, że każdy szczegół The Last of Us będzie zgodny z wewnętrznymi, wysokimi standardami studia Naughty Dog”. Inaczej mówiąc, chodzi o chęć maksymalnego dopieszczenia gry. Napisano przy okazji, że obecnie tytuł wchodzi w finalną fazę produkcji.

Fabuła gry The Last of Us będzie koncentrować się wokół Joela i Ellie - Nieznaczne opóźnienie premiery gry The Last of Us - wiadomość - 2013-02-14
Fabuła gry The Last of Us będzie koncentrować się wokół Joela i Ellie

Sposobem na wcześniejsze przetestowanie gry będzie ściągnięcie dema w usłudze PlayStation Network. Jako pierwsi pobiorą je posiadacze gry God of War: Wstąpienie (premiera w Polsce odbędzie się 15 marca) i ma to nastąpić jeszcze przed premierą The Last of Us. W bliżej nieokreślonym terminie wersja demonstracyjna zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom PlayStation Network.

The Last of Us to gra akcji przygotowywana wyłącznie z myślą o PlayStation 3 przez twórców serii Uncharted. Przeniesiemy się do niedalekiej przyszłości, 20 lat po zdziesiątkowaniu cywilizacji przez tajemniczą zarazę, gdzie wcielimy się w Joela, który będzie musiał chronić młodą dziewczynę o imieniu Ellie.