Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2012, 10:55

autor: Sarge

Zwiastun i dokładna data premiery gry The Last of Us

Podczas rozdania nagród Video Game Awards 2012 doczekaliśmy się także ujawnienia dokładnej daty premiery gry The Last of Us. Na razie znamy tylko amerykański termin, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w podobnym czasie produkcja studia Naughty Dog ukaże się także w Europie.

Podczas gali Video Game Awards 2012 (VGA 2012) zaprezentowano nowy zwiastun gry The Last of Us. Dla wielu graczy najbardziej istotną wiadomością będzie potwierdzenie dokładnej daty premiery tego tytułu.

Na końcu ujawnionego trailera pojawiła się informacja, że The Last of Us zadebiutuje na rynku 7 maja 2013 roku. Data dotyczy mieszkańców Stanach Zjednoczonych - do tej pory nie ujawniono europejskiego terminu. Można jednak domyślać się, że do debiutu na Starym Kontynencie dojdzie w podobnym okresie. Jak dotąd wiadomo było tylko tyle, że premiera gry na całym świecie odbędzie się w 2013 roku.

Zwiastun (rozpoczynający się od 2:36) został poprzedzony występem Gustavo Santolli, którego utwór muzyczny usłyszycie również w trakcie trwania filmu. Materiał warto obejrzeć, bo tym razem studio Naughty Dog oprócz dwójki głównych bohaterów pokazało kilka innych postaci. Trailer prezentuje krótkie fragmenty rozgrywki i scenek przerywnikowych.

The Last of Us to gra akcji przygotowywana wyłącznie z myślą o PlayStation 3 przez twórców serii Uncharted. Gracze wcielą się w Joela, który będzie musiał chronić młodą dziewczynę o imieniu Ellie, gdyż taką obietnicę złożył swojemu umierającemu przyjacielowi, któremu z jakichś powodów zależało na jej bezpieczeństwie. Przeniesiemy się do niedalekiej przyszłości, 20 lat po zdziesiątkowaniu cywilizacji przez tajemniczą zarazę.